Konkurs recytatorski w Bibliotece Pedagogicznej

Strona główna » Aktualności » Konkurs recytatorski w Bibliotece Pedagogicznej

wielkość tekstu: A | A | A

Dnia 12.06.2015 r w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach- filia w Zawierciu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: ” W zaczarowanym świecie Wróbelka Elemelka Hanny Łochockiej”.

Nasze przedszkole reprezentował Oskar Szczygieł z gr. IV pod opieką nauczycielki p. Ilony Mach. Oskar został  wybrany spośród dzieci uczęszczających na kółko teatralne działające w naszym przedszkolu. Nasz mały artysta zaprezentował się w utworze „Wróbelek Elemelek  i kartofelek”. Uczestnicy konkursu obejrzeli także występ artystyczny przygotowany przez uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego  w Zawierciu. Następnie odbyła się projekcja bajek z rzutnika oraz słodki poczęstunek dla dzieci.

W jury zasiedli: p. Elżbieta Horbatowska- dyrektor Liceum Ogólnokształcącego  w Siewierzu, nauczycielka j. polskiego, p.Martyna Ptak- prowadząca kółko teatralne w MOK-u oraz p. Katarzyna Drewnowicz- bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zawierciu.

W czasie obrad jury, opiekunowie zapoznali się z działalnością biblioteki i nowościami wydawniczymi dotyczącymi metodyki pracy z dziećmi  w wieku przedszkolnym.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody i dyplomy.

Jesteśmy bardzo dumni z Oskara, ponieważ otrzymał specjalne wyróżnienie  i dodatkową nagrodę w postaci książki i dyplomu.

Cieszymy się ,że mogliśmy wsiąść  udział w konkursie, gdyż zachęcił nas do dalszej przygody z ” żywym słowem”.

Składamy podziękowania Rodzicom Oskarka za przygotowanie do konkursu.

czytano: 101 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2015-06-13 09:36:08

Ciekawostki

  • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
  • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
  • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

  • IMG_20210326_105051
  • IMG_20210326_105039
  • IMG_20210326_103847
  • IMG_20210326_101555
  • IMG_20210326_101505
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna