Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

p2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 226 10

Zdjęcie

Odkryj z nami świat przedszkolaka

Aktualności

Bajka o Zielonym Kapturku i 7 krasnoludkach

Bajka o Zielonym Kapturku i 7 krasnoludkach

W środę tj. 15 czerwca 2016r. w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Rodzice, babcie oraz dziadkowie  wychowanków  z gr. II „Leśne duszki” przygotowali dla dzieci niespodziankę w postaci przedstawienia, w którym – ku wielkiej uciesze przedszkolaków – sami odegrali wszystkie role. Bajkę o Czerwonym Kapturku zna niemal każde dziecko, jednak nowa interpretacja pt: „Bajka   o Zielonym Kapturku i 7 krasnoludkach ” okazała się absolutnie wyjątkowa i wzbudziła ogromny entuzjazm wśród najmłodszych widzów.

W rolę Zielonego Kapturka wcieliła się p. Magdalena Nowakowska– mamusia Zosi, natomiast  w role krasnoludków wcielili się: p. Grażyna Dziub– babcia Olafka Pietrakowskiegoo, p. Jadwiga Widawska– babcia Soni Kruz,p. Barbara Trzybińska– babcia Huberta Jamniaka, p. Barbara Wnuk– babcia Olusia Wnuk, p. Justyna Kijas– mamusia Kubusia, p. Paulina Dyja– mamusia Karinki oraz p. Gustaw Fajkier- dziadziuś Olusia Maciąga  i Maciusia  Baciora.

Przedstawienie zostało zorganizowane w związku z pożegnaniem 6-latków, podsumowaniem pracy koła teatralnego prowadzonego przez nauczycielki Iwonę Mach i Magdalenę Kasznię oraz stosowaną w przedszkolu innowacją pedagogiczną: „Ja potrzebuję Ciebie, Ty potrzebujesz mnie, każdy jest ważny: mały, duży i straszy”.

Dzieci z gr. IV ”  Smerfy” pod okiem nauczycielek p. Bożeny Koclęgi i p. Elżbiety Dąbrowskiej przygotowały wiersze  oraz upominki dla dzieci , które pożegnały się już z przedszkolem.

Gromkie brawa na koniec przedstawienia potwierdziły zadowolenie dzieci z przeżytej wspólnie przygody z  Zielonym Kapturkiem i  7 krasnoludkami. Pomysłowo przygotowane kostiumy w połączeniu z muzyką, dekoracją i fenomenalną grą aktorską sprawiły, że całe przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem. ” Aktorzy”spisali się świetnie, a przedszkolaki nagrodziły ich za to ogromnymi brawami. Uśmiechom i gratulacjom nie było końca!

Pani dyrektor przedszkola Danuta Cuber wręczyła uczestnikom przedstawienia oraz dzieciom kończącym edukację przedszkolną dyplomy i upominki natomiast dużą i wzruszającą niespodzianką były czerwone róże wręczone przez dzieci.

Dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie przedstawienia.

Gratulujemy ” aktorom” zaangażowania ,odwagi, a także zdolności aktorskich!

Serdecznie dziękujemy za wspaniały spektakl.

 

   Zapraszamy na stronę:  http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul/pozegnanie-szesciolatkow-w-przedszkolu-nr-2-zawierciu,3770874,gal,t,id,tm.html oraz http://www.itvzawiercie.pl/component/k2/item/797-zielony-kapturek-i-7-krasnoludk%C3%B3w-w-przedszkolu-nr-2-zdj%C4%99cia.html

15

CZE

2016

493

razy

czytano

602/779

p2zawiercie.pl

Zdjęcie
Logo serwisu.

Dane przedszkola

 

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Marszałkowska 28
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

p2zawiercie@zawiercie.eu
32 67 226 10

Logo serwisu.
Zdjęcie: .

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia