Bajka o Zielonym Kapturku i 7 krasnoludkach

Strona główna » Aktualności » Bajka o Zielonym Kapturku i 7 krasnoludkach

wielkość tekstu: A | A | A

W środę tj. 15 czerwca 2016r. w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Rodzice, babcie oraz dziadkowie  wychowanków  z gr. II „Leśne duszki” przygotowali dla dzieci niespodziankę w postaci przedstawienia, w którym – ku wielkiej uciesze przedszkolaków – sami odegrali wszystkie role. Bajkę o Czerwonym Kapturku zna niemal każde dziecko, jednak nowa interpretacja pt: „Bajka   o Zielonym Kapturku i 7 krasnoludkach ” okazała się absolutnie wyjątkowa i wzbudziła ogromny entuzjazm wśród najmłodszych widzów.

W rolę Zielonego Kapturka wcieliła się p. Magdalena Nowakowska– mamusia Zosi, natomiast  w role krasnoludków wcielili się: p. Grażyna Dziub– babcia Olafka Pietrakowskiegoo, p. Jadwiga Widawska– babcia Soni Kruz,p. Barbara Trzybińska– babcia Huberta Jamniaka, p. Barbara Wnuk– babcia Olusia Wnuk, p. Justyna Kijas– mamusia Kubusia, p. Paulina Dyja– mamusia Karinki oraz p. Gustaw Fajkier- dziadziuś Olusia Maciąga  i Maciusia  Baciora.

Przedstawienie zostało zorganizowane w związku z pożegnaniem 6-latków, podsumowaniem pracy koła teatralnego prowadzonego przez nauczycielki Iwonę Mach i Magdalenę Kasznię oraz stosowaną w przedszkolu innowacją pedagogiczną: „Ja potrzebuję Ciebie, Ty potrzebujesz mnie, każdy jest ważny: mały, duży i straszy”.

Dzieci z gr. IV ”  Smerfy” pod okiem nauczycielek p. Bożeny Koclęgi i p. Elżbiety Dąbrowskiej przygotowały wiersze  oraz upominki dla dzieci , które pożegnały się już z przedszkolem.

Gromkie brawa na koniec przedstawienia potwierdziły zadowolenie dzieci z przeżytej wspólnie przygody z  Zielonym Kapturkiem i  7 krasnoludkami. Pomysłowo przygotowane kostiumy w połączeniu z muzyką, dekoracją i fenomenalną grą aktorską sprawiły, że całe przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem. ” Aktorzy”spisali się świetnie, a przedszkolaki nagrodziły ich za to ogromnymi brawami. Uśmiechom i gratulacjom nie było końca!

Pani dyrektor przedszkola Danuta Cuber wręczyła uczestnikom przedstawienia oraz dzieciom kończącym edukację przedszkolną dyplomy i upominki natomiast dużą i wzruszającą niespodzianką były czerwone róże wręczone przez dzieci.

Dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie przedstawienia.

Gratulujemy ” aktorom” zaangażowania ,odwagi, a także zdolności aktorskich!

Serdecznie dziękujemy za wspaniały spektakl.

 

   Zapraszamy na stronę:  http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul/pozegnanie-szesciolatkow-w-przedszkolu-nr-2-zawierciu,3770874,gal,t,id,tm.html oraz http://www.itvzawiercie.pl/component/k2/item/797-zielony-kapturek-i-7-krasnoludk%C3%B3w-w-przedszkolu-nr-2-zdj%C4%99cia.html

czytano: 248 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2016-06-15 11:53:41

Ciekawostki

  • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
  • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
  • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

  • IMG_20211020_111501
  • IMG_20211020_103402
  • IMG_20211020_103236
  • IMG_20211020_102441
  • IMG_20211020_102436
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna