Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

p2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 226 10

Zdjęcie

Odkryj z nami świat przedszkolaka

Aktualności

Realizacja programów eTwinning

Realizacja programów eTwinning

W roku szkolnym 2021 / 2022 nasze przedszkole przystąpiło do międzynarodowego programu szkół i przedszkoli eTwinning eTwinning to społeczność, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli. Nauczyciele  wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych dzieciom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Koordynatorami projektów były nauczycielki przedszkola p. Agnieszka Orman  i p. Magdalena Kasznia.

Przedszkole zrealizowało dwa projekty:

-„Painting through a child’s eyes”-Celem projektu była współpraca nauczycieli europejskich przedszkoli i szkół podstawowych oraz dzielenie się wiedzą na temat różnych technik plastycznych stosowanych na co dzień w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przedszkolaki wykonały wiele ciekawych prac plastycznych , które prezentowane były na platformie TwinSpace . Dzieci wraz z nauczycielem brały również  udział w warsztatach plastycznych  on-line.

-„Travelling through Europe - virtual postcard” -Projekt pozwalał na rozwijanie pasji fotograficznych oraz ukazanie indywidualnego spojrzenia na swoją małą ojczyznę . Przedszkolaki z niewielką pomocą nauczyciela wykonywały zdjęcia  miasta Zawiercie, które przesyłane były na platformę Twin Space, gdzie mogły je oglądać dzieci z innych przedszkoli europejskich. Przedszkolaki fotografowały  m.in. Park Miejski, Pomnik Papieża Jana Pawła II, Zawierciańską Bazylikę, Muszlę Koncertową, Pałacyk Szymańskiego, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Galerię- Stara Łaźnia, place zabaw. Poprzez udział w projekcie przedszkole  uczestniczyło  w Międzynarodowym Przeglądzie Fotograficznym  organizowanym przez Przedszkole nr 110 w Warszawie.

GORACO ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ -" Międzynarodowy Przegląd Fotograficzny" ,w której umieszczone są zdjecia naszego miasta oraz partnerów biorących udział w projekcie  m.in. Włoch i Słowacji

yes https://view.genial.ly/62b45c2438fad50019be0562/presentation-travelling-through-europe

Udział  w projektach  przyniósł dzieciom i  nauczycielom wiele wrażeń i pozytywnych emocji.smiley

 


 

28

CZE

2022

308

razy

czytano

135/803

p2zawiercie.pl

Zdjęcie
Logo serwisu.

Dane przedszkola

 

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Marszałkowska 28
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

p2zawiercie@zawiercie.eu
32 67 226 10

Logo serwisu.
Zdjęcie: .

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia