KURY I KURCZĘTA - rozwijanie umiejętności liczenia na podstawie zabaw matematycznych.

Strona główna » Grupy » Zajączki » KURY I KURCZĘTA - rozwijanie umiejętności liczenia na podstawie zabaw matematycznych.

wielkość tekstu: A | A | A

Witam serdecznie Kochane Zajączki,  dzisiaj zapraszam do zabaw matematycznych.

 

1. Zabawa POMIESZANE KURCZĄTKA

Rodzic odsłania sylwety trzech kur w trzech kolorach (brązowy, czerwony i żółty) oraz pomieszane sylwety kurczątek w takich samych kolorach. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie jak wyglądają kurczątka każdej z kur i ułożenie ich pod sylwetami każdej z mam. Dziecko przeliczają ile kurczątek ma każda kura, określają, która ma ich najwięcej, a która najmniej.

 

2. Zabawa KURA i JAJKO

Rodzic układa przed dzieckiem sylwety dziewięciu kur i dziewięciu jajek (dzieci młodsze – 5 kur i 5 jajek). Zadaniem dziecka jest sprawdzić czy wszystkie kury zniosły jajka, wiedząc, ze każda znosi tylko po jednym. Dziecko tworzy pary – układa kury, a obok niej jajka i sprawdza, czy kur jest tyle samo co jajek – stwierdza czy liczba kur jest równa liczba jajek.

 

3. Zabawa ILE KUR ZNIOSŁO JAJKA?

Rodzic odkrywa gniazdo z jajkami. Prosi dziecko aby odgadło, ile kur zniosło jajka, jeśli wiadomo, ze każda zniosła po jednym. Dziecko liczy jajka i układa pod nimi taka sama liczbę kur – stwierdza, że jajek jest równa liczbie kur.

 

4. Zabawa KURY I PISANKI

Dziecko układa na stoliczku dziewięć sylwet kur, każda kura ma inna liczbę kropek (od 1 do 9). Dziecko losuje  po jednej pisance z kolorowego kartonu, na której jest określona liczba wzorków np.: kółeczek, kresek, trójkątów, gwiazdek. Zadaniem dziecka jest wskazać sylwetę kury, która ma taką samą liczbę kropek. Przy powtórzeniach zabawy odkrywa inna pisankę.

 

Poniżej zapraszam na prace plastyczne.

12 pomysłów na ozdoby wielkanocne.

https://mamacarla.pl/12-pomyslow-ozdoby-wielkanocne-diy-dzieci/

 

Koszyczek Wielkanocny

https://www.youtube.com/watch?v=bcq6AhQMqcQ

 

Jak zrobić Kurkę Wielkanocną

https://www.youtube.com/watch?v=bWEjDUczwKQ

 

Życzę Miłego Dnia

czytano: 165 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2020-04-09 06:56:12

Ciekawostki

  • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
  • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
  • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

  • img_20201026_1117321890
  • img_20201026_1117211890
  • img_20201026_1117201890
  • img_20201026_1117081890
  • img_20201026_1116521890
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna