Liczymy motyle

Strona główna » Grupy » Kotki » Liczymy motyle

wielkość tekstu: A | A | A

W i t a j c i e    !!!

smileysmileysmiley

Dzisiaj postaramy się obudzić w maluszkach drzemiące w nich zdolności matematyczne.

 

yes

1 ZADANIE- utrwalenie nazewnictwa kolorów. Do wykonania zadania będą potrzebne 4 narysowane lub wydrukowane i wycięte motylki w następujących kolorach: żółtym, niebieskim, białym, pomarańczowym.


Rodzic opowiada o motylach, które pojawiły się nad łąką. Dzieheart

Na łące budziło się życie. Zakwitało coraz więcej kwiatów, zwierzęta opuszczały zimowe kryówki i cieszyły się promieniami słońca. Powróciły ptaki. Nad kwiatami fruwały małe zwierzęta – owady. Stokrotkę, która wyciągnęła kwiat do słońca, najpierw odwiedził żółty motyl zwany cytrynkiem. (Dziecko umieszcza na kartce sylwetę żółtego motyla). Potem – piękny niebieski motyl z rodziny modraszków. (Obok żółtej sylwety motyla umieszczają niebieską). Usiadł na stokrotce, skosztował nektaru i odfrunął.

Kolejnym gościem był biały motyl z ciemnymi plamkami – bielinek kapustnik, zwany tak z powodu jego częstego odwiedzania zagonów kapusty, na której chętnie składa jajeczka. (Umieszczają białą sylwetę motyla na tablicy). Gdy dzień się powoli kończył, pojawił się jeszcze jeden motyl pomarańczowy o dziwnej nazwie czerwończyk dukacik. (Umieszczają na tablicy sylwetę pomarańczowego motyla).

yes

2 ZADANIE- doskonalimy umiejętność liczenia.

 

- Liczenie motyli.

- Określanie, w jakim kolorze jest pierwszy, drugi… czwarty motyl.

yes

3 ZADANIE- „Motylek tu, motylek tam”- rozwijanie oreintacji przestrzennej.

 

Dziecko dostaję jednego papierowego motyla. Określają jego kolor, a potem ustawiają go względem siebie według poleceń rodzica. np. nad sobą, przed sobą, z boku, za sobą, nisko, wysoko.

yes

4 ZADANIE „Taniec motyli”- zabawa ruchowa przy piosence. Dziecko podczas zabawy zamienia się w motyla i tańczy wesoły taniec motyli. W przerwie muzyki dziecko przykuca, opuszcza główkę- motylek śpi. Powtarzamy zabawę kilkukrotnie. Zachęcamy wszystkich domowników do brania udziału w zabawie.

 

MUZYKA DO ZABAWY ZNAJDUJE SIĘ W LINKU PONIŻEJ:

 

https://www.youtube.com/watch?v=A3JEJqsP5P4

 

heartheartheart

M I Ł E G O               D N I A

czytano: 53 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2020-04-21 07:23:55

Ciekawostki

  • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
  • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
  • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

  • img_20201019_115605461
  • img_20201019_111825461
  • img_20201019_111819461
  • img_20201019_111813461
  • img_20201019_111807461
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna