Tak się bawimy!

Strona główna » Grupy » Kotki » Tak się bawimy!

wielkość tekstu: A | A | A

DZIEŃ DOBRY „KOTKI”

smileyheartsmiley

Dzisiaj pobawimy się muzyką i z muzyką.

 

1.”Pokaż mi...”- ćwiczenia mimiczne.

Dzieci wraz z rodzicem pokazują:

- jak wystraszyłyby się, gdyby zabłądziły w lesie,

- jak smuciłyby się, gdyby zgubiły ulubioną zabawkę,

- jak cieszyłyby się, że idą do teatru lalek.

 

2. „Przejdź przez tunel”- Zabawa ruchowa z elementem czworakowania .

Postaraj się stworzyć z dostępnym ci w domu materiałów i przedmiotów tunel. Wykorzystaj np. hula-hop, koc, lub po prostu tunelem będzie przechodzenie pod stołem :) Na sygnał rodzica dziecko przechodzi przez tunel. Możemy wymyślać różne polecenia dla dziecka np. czołgaj się, idź na stopach bez podpierania się rękami, idź tyłem itd.)

3. „Tak się bawimy”- zabawa z wykorzystaniem instrumentów lub przedmiotów wydających różne odgłosy np. woreczek z ryżem, puszka z kaszą itp.

Rodzic gra na kilku instrumentach. Dziecko obserwuje i uważnie słucha dźwięków. Potem dziecko odwraca się tyłem, a rodzic gra na wybranym instrumencie (na których grał wcześniej). Zadaniem dziecka jest wskazanie właściwego instrumentu.

4. „Dobrze się bawimy”- umuzykalnienie dzieci poprzez naukę piosenki. Posłuchaj z dzieckiem kilka razy piosenki, powtórzcie wspólnie refren, wyjaśnijcie niezrozumiałe słowa. Zachęcaj dziecko do wspólnego śpiewu i nauki piosenki na pamięć.

 

!!! UWAGA !!!

ZADANIE DODATKOWE DLA CHĘTNYCH DZIECI, KTÓRE LUBIĄ MUZYKĘ, TEATR I SZTUKĘ.

 

 

W sytuacji pozostawania w domach wiemy, jak mocno jest ograniczony dostęp do wydarzeń kulturalnych, dlatego Warszawska Opera Kameralna zaprasza do uczestnictwa w projektach online.

Dla najmłodszych przygotowali prawdziwą atrakcję. "Gdy opera drzwi otwiera" to nie tylko wiersze, deklamowane przez znanych i lubianych artystów, spektakle adresowane do dzieci, ale także rebusy, puzzle, kolorowanki odwołujące się do repertuaru dla młodych widzów. Z dedykowanej strony https://repertuar.operakameralna.pl/gdyoperadrzwiotwiera-2/ [1] można je za darmo pobrać, by móc bawić się a przy okazji spędzać czas w sposób wartościowy. Jest to też pomocne narzędzie dydaktyczne w nauczaniu nie tylko muzycznym.

 

MIŁEGO DNIA DLA WSZYSTKICH

smileyheartyesheartsmiley

czytano: 77 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2020-05-06 07:38:45

Ciekawostki

  • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
  • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
  • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

  • img_20201019_115605461
  • img_20201019_111825461
  • img_20201019_111819461
  • img_20201019_111813461
  • img_20201019_111807461
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna