„POMYSŁY NA DZIEŃ MAMY - czyli jak spędzić ten dzień z rodzicami w wyjątkowy sposób”.

Strona główna » Grupy » Zajączki » „POMYSŁY NA DZIEŃ MAMY - czyli jak spędzić ten dzień z rodzicami w wyjątkowy sposób”.

wielkość tekstu: A | A | A

Witam Kochane Zajączki, Dzień Mamy wypada 26 maja czyli jutro,  warto  więc przeznaczyć kilka godzin na spędzenie czasu z ukochaną mamą. A jeszcze lepiej aby ten wyjątkowy dzień  wykorzystać w taki sposób, aby zarówno dzieci i rodzice mieli radochę. laugh

 Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na wspólne spędzenie czasu.no

indecision  NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Czy jest coś zdrowszego od aktywności fizycznej na świeżym powietrzu? Tutaj mamy mnóstwo możliwości – wszystko zależy od naszych chęci!  Możemy wybrać się na wycieczkę rowerową lub  pozwiedzać okolice, możemy również spędzić czas na swojej działce.

Propozycje zabaw na powietrzu.

1.Wrzucanie kamyków do wody – Wystarczy miska z wodą i kamyczki. Można je wrzucać i obserwować zachowanie wody, można je później wyjmować, przekładać. Zajęcie na dłużej. We wspólnej zabawie, można zrobić zawody na rzucanie kamyk z pewnej odległości.

2.Namiot – Piknik pod namiotem, wcale nie trzeba mieć gotowego namiotu – można go zrobić z chusty lub koca.

3.Rzut do celu – można rzucać do celu, do kosza, do narysowanej lub stworzonej np. z chusty/koca obręczy. Wystarczą piłeczki lub woreczek. Odległość można z czasem zwiększać.

4.Kręgle – z puszek, plastikowych butelek. Wystarczy piłka i zabawa gotowa ????

5.Poszukiwanie skarbu – skarb można ukryć w piasku, pod krzaczkiem. Można poprostu zachęcić dziecko do poszukiwania skarbu, jak w zabawie w chowanego, a można stworzyć całą historię. Chować karteczki, z kolejnymi wskazówkami, rysować kredą wskazówki itp.

6.Sadzenie roślinek – w ogrodzie, na balkonie, a nawet w domu na  parapecie.

7.Gra w piłkę – nożną, do celu, siatkówka.

8.Zabawa w chowanego – kto nie lubi zabawy w chowanego? ????

9..Tor przeszkód – możliwości jest mnóstwo. Może być to tor przeszkód do przejścia na boso np. kamyki, piasek, kartki papieru, folia, trwa. Może być to tor do przejazdu rowerkiem np. z pachołków, patyków.

10.Chodzenie po krawężniku – świetne ćwiczenia na równowagę, do wykorzystania przy każdym spacerze.

11.Oglądamy przejeżdżające samochody – Zgadujemy, w jakim kolorze samochód pojedzie następny.

12..Piknik – można coś dobrego zjeść, posiedzieć na kocyku. W ogrodzie, parku, lesie i do tego dołożyć gry planszowe.

 13.Kształty chmur  - Zabawa nie tylko na dwór, ale też np. na podróż

14.Latawiec –  puszczanie latawca to zdecydowanie smak dzieciństwa ????

A jakie są Wasze ulubione zabawy na świeżym powietrzu z mamą i tatą? Na pewno wymyślicie jeszcze leprze.

  smiley  WSPÓLNE GOTOWANIE

Najlepiej zacząć od wybrania dania, które chcecie przyrządzić – może to być pizza, hamburgery lub spaghetti. Ważne, żeby wszystkim smakowało, wystarczy, że się w to zaangażujecie i będziecie się przy tym dobrze bawić. Możecie wykonać te zadanie tylko z tatą i rodzeństwem, aby mama mogła spędzić ten czas  w wygodnym fotelu z filiżanką pysznej kawy.

Wypróbujcie prosty przepis, w której realizacji mogą wziąć udział wszyscy, także najmłodsi członkowie rodziny. Do zrobienia ciasteczek potrzebujecie tylko kilku produktów, które na pewno macie w szafce!

200 gram mąki,

120 gram miękkiego masła,

2 żółtka,

2 łyżki cukru pudru,

1 łyżka cukru waniliowego

Te składniki wystarczą, aby wspólnie przyrządzić pyszne kruche ciasteczka dla całej rodziny. Wszystko należy posiekać nożem i zagnieść tak, aby powstało jednolite, gładkie ciasto. Po rozwałkowaniu, za pomocą foremek wycinamy kształty i pieczemy w temperaturze 180 stopni przez około 15 minut. Na koniec ciasteczka posypujemy cukrem pudrem.

 sad ZABAWY TYLKO DLA WASZEJ RODZINKI


1. Planszówka Kowalskich. Na dużym kartonie narysujcie węża lub dżdżownicę. Podzielcie planszę na małe kawałki i ustalcie, co stanie się z graczem, gdy trafi na dane pole. Zadania mogą być miłe (dostanie całus od mamy), trudne (zje plasterek cytryny) lub śmieszne (będzie udawał na dywanie płynącą rybkę). Po ustaleniu zasad czas na poważną grę. Ważne, by wszyscy członkowie rodziny wykonywali zadania solidnie – dzięki temu dziecko uczy się, że rodzice poważnie traktują reguły, a ono jest dla nich prawdziwym partnerem do prawdziwej gry.
 

2. Zrobieni w domowego balona. Do nogi każdej osoby przywiążcie na niezbyt długiej nitce nadmuchany balonik. Gra polega na tym, żeby zdeptać balony przeciwników, ale też oszczędzić własny. Zadbajcie o wolną przestrzeń, a świetny ubaw gwarantowany!
 

3. Co tu się zmieniło. Znacie wasze mieszkanie, ale czy pamiętacie, gdzie co w nim się znajduje? Jedna osoba wychodzi z pokoju, a reszta coś zmienia (chowa wazon, zdejmuje obraz) i zaprasza wygnańca z powrotem. Czy odgadnie, co się zmieniło? Malec w czasie tej zabawy będzie ćwiczył spostrzegawczość.
 

4. Godni zaufania. Zawiążcie dziecku oczy szalikiem i oprowadźcie je po domu (w ciepłe dni ta zabawa świetnie sprawdza się na dworze). Niech dotyka rękami ścian, przedmiotów, zgaduje, w którym jest pokoju. Potem zamiana ról – dorosły zawiązuje sobie oczy i pozwala się prowadzić dziecku. Nie obawiajcie się, maluchy bardzo poważnie podchodzą do tego zadania. To świetna nauka odpowiedzialności za drugą osobę.
 

 5. Rodzinne fotografie. W dobie fotografii cyfrowej macie wiele możliwości do zabawy zdjęciami. Zróbcie sobie kilka fotek, a potem np. pobawcie się, opracowując je w komputerze. Załóżcie mamie wielki kapelusz, odchudźcie tatę, sprawcie, by malec był wyższy niż dziadek. No i są jeszcze nożyczki! Wybierzcie niezbyt udane zdjęcia i zamieńcie je w arcydzieła – wycinajcie, doklejajcie, domalujcie coś, by słaba fotka zamieniła się w cudowną pamiątkę.

 

6. Pokaz mody w przedpokoju. Chyba wszystkie dzieci bez wyjątku uwielbiają się przebierać. Szczególnie jak mama i tata nie patrzą, zakradają się do szaf i mierzą szpilki, krawaty, błyszczące sukienki. Pozwólcie sobie tego  jednego dnia zaszaleć całą rodziną, przebierając się w różne śmieszne ubrania. Tata może wskoczyć w suknię mamy, mama – ubrać męską marynarkę, a maluch – włożyć poważny kapelusz. Po wystrojeniu się zróbcie sobie  zabawną sesję zdjęciową! Przy okazji będzie można kilka zdjęć wydrukować i rozdać dziadkom.

 

smileyPamiętajcie Kochane Dzieciątkaheartheartheartheartheart

Mama jak nikt inny opiekuje się wami od pierwszych dni życia. Stara się, by jej dziecku nie zabrakło niczego. Mama jest w stanie poświęcić dla swojego dziecka każdą wolną chwilę, często rezygnując z 5 minut odpoczynku dla samej siebie. Nawet, gdy dzieci są już dorosłe – ona i tak pozostaje wspierająca i kochającą Mamą.  Podarujcie Mamie chwilę relaksu na wygodnej sofie lub fotelu. Za cały trud, jaki wkłada i włożyła w wychowanie należy jej się odpoczynek.  Wy w tym czasie możecie wykonać dla Kochanej Mamusi podarunek. Możecie wykonać prezent  dzisiaj – poproście tatusia o pomoc, aby to była dla MAMY niespodzianka.

 

KWIATEK DLA MAMY – inspiracje na prace plastyczne

https://www.jaskoweklimaty.pl/kwiaty-diy-inspiracje-na-prace-z-dziecmi/

 

LAURKA NA DZIEŃ MAMY

https://ekodziecko.com/laurka-dla-mamy 

https://pl.pinterest.com/pin/536139530616972805/

 

Dla Was Kochane dzieciątka poniżej filmik „Zabawy z mamą i tatą”no

https://vod.tvp.pl/video/budzik,zabawy-z-mama-i-tata,24171996 – Budzik zabawy z mamą i tatą

 

ĆWICZENIA W RAMACH POMOCY PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ.

 

ROZWIJANIE MOWY

- Ćwiczenia oddechowe
a) Przenoszenie słomką ziarenek grochu (przy pracy ze słomką bardzo ważne jest, żeby była ona układana centralnie na środku języka, by tor wydechowy był prosty).
b) Dmuchanie na kuleczki waty ustawione w szeregu, może być to np.” wyścig samochodów”.
c) Puszczanie baniek.
Przy wykonywaniu ćwiczeń oddechowych warto pamiętać o wdechu nosem i wydechu ustami.

- Ćwiczenia mięśni ust
a) Do kubeczka nalewamy czystą wodę, wkładamy słomkę i dmuchając robimy „bańki”. Raczej bez płynu, jeśli dziecko dopiero zaczyna tę formę ćwiczeń. Pilnujemy by usta układały się w ryjek.
b) Słone paluszki staramy się zjeść tylko przy pomocy ust. Nie wolno
pomagać sobie rękami.
c) Rysowanie ustami. Kredkę lub pędzelek w usta i malujemy.

 

ROZWIJANIE PERCVEPCJI WZROKOWEJ I SŁUCHOWEJ

– Składanie pociętych obrazków– wg wzoru (np. przecięte na kilka części dwie identyczne kartki pocztowe lub jednakowe obrazki – rodzic układa swoją jako wzór, a następnie to samo robi dziecko)

 Dokończ wyraz- pokazujemy dziecku różne przedmioty, rodzic wypowiada pierwszą część słowa, poproś, żeby dziecko je kończyło

ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY

czytano: 89 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2020-05-25 05:39:29

Ciekawostki

  • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
  • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
  • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

  • IMG-8835
  • IMG-8839
  • IMG-8838
  • IMG-8836
  • IMG-8834
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna