Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

p2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 226 10

Zdjęcie

Odkryj z nami świat przedszkolaka

Grupy

Archiwum

Wróbelki 2022/2023

Dzień Dziecka u Wróbelków

Dzień Dziecka u Wróbelków

DZIŚ DZIEŃ DZIECKA!!!

heart

 

Miej słodkie sny i marzenia,

niech one Ci się spełniają.

A Twoje najskrytsze dążenia.

Niech realnymi się stają!

 

 

 

Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich WRÓBELKÓW

- wychowawcy: p. Beatka i p. Agnieszka

heartheartheart

1 czerwca 2020 r. obchodzimy Dzień Dziecka. Tego dnia pamiętajmy nie tylko o najmłodszych, ale o wszystkich dzieciach – nawet jeśli z biegiem lat bardzo wyrosły i same zdążyły zostać rodzicami. Życzenia na Dzień Dziecka to najprostszy sposób na to, by rodzic przypomniał swoich pociechom o tym, że są dla niego bardzo ważne. Kochani Rodzice- postarajcie się, aby ten dzień był wyjątkowy dla Waszych dzieci- przede wszystkim dajcie im czas i siebie, czyli to co najcenniejsze. Zachęcamy do m.in.: gier planszowych, układania puzzli, oglądania starych albumów i fotografii. Kilka innych propozycji znajdziecie poniżej:

 

Na drugi koniec świata i jeszcze dalej

Do naszej pierwszej propozycji przyda się dobra pogoda. Dzięki temu, że Dzień Dziecka wypada na początku czerwca, nie musimy się zbytnio martwić aurą panującą na zewnątrz. Zamiast kupować drogie zabawki, zabierzcie gdzieś swoje dzieciaki.Jest ciepło i przyjemnie, zmrok zapada coraz później, co szczególnie sprzyja krótszym i dłuższym wycieczkom. Wspaniałym prezentem będzie wybranie kilku miejsc z bliższej lub nieco dalszej okolicy i wyjazd całą rodziną. W żadnym razie nie zapomnijcie o zabraniu koszyka piknikowego, piłki i roweru. Nie zapominajcie o udziale malucha w przygotowaniach. Wycieczka, w której zaplanowaniu uczestniczyło dziecko z pewnością będzie wspaniałym sposobem na spędzenie tego dnia.

Wspólne gotowanie i gry planszowe

Nie możecie pozwolić sobie na wyjazd? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić ten wspaniały dzień w domu.W ofercie sklepów znajdziemy nie tylko zabawki, ale także fantastyczne gry planszowe. Wydaje się to zbyt banalne? Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach nie trzeba grać w chińczyka, czy warcaby. Rynek gier planszowych jest tak bogaty, że bez trudu, nie tylko znajdziecie grę rozwijającą wyobraźnię dziecka i dostosowaną do jego wieku, ale dodatkowo taką, która wciągnie i Was. Gra planszowa będzie służyła całe lata i przyniesie więcej pożytku, niż gry komputerowe. Jeśli do tego dodacie przygotowanie wspólnie z dzieckiem obiadu z deserem, możecie nie tylko ugotować ulubioną potrawę malucha z jego pomocą, ale nauczyć go wielu pożytecznych rzeczy poprzez wspólną zabawę.

Balonowa niespodzianka

A może zacznijcie od samego rana? Zaskocz swoje dziecko morzem balonów! Wieczorem, gdy malec położy się już spać, lub rano nadmuchaj dużą ilość balonów. Ale taką naprawdę sporą. Następnie, jeszcze w nocy lub rano, zanim dziecko wstanie, połóż baloniki pod łóżkiem szkraba. Tak, żeby po wstaniu dosłownie „brodził” w tych balonach. Zobaczy, na pewno będzie zachwycony!

Dzień tylko dla malucha

Powyższe pomysły są tylko inspiracjami do spędzenia Dnia Dziecka w nieco innej formie. Z pewnością sami wymyślicie dziesiątki innych, fantastycznych scenariuszy. A zrealizować je naprawdę warto! Wasza pociecha doceni i zapamięta to na długo. Ważne jest, aby Dzień Dziecka spędzać razem, aby był to prezent zarówno dla dziecka jak i dla Was. Planując, nie nastawiajcie się na wykonanie wszystkich „zadań”, chodzi przede wszystkim o zabawę i dobre samopoczucie malucha. Poświęćcie cały dzień właśnie jemu, aby czuł się wyjątkowy. Zastąpi to skutecznie wszystkie zabawki świata.

Pamiętajcie również, że nie tylko dzieci w Polsce obchodzą Dzień Dziecka.

 

Zapraszamy Rodziców do przeczytania dzieciom krótkiego wiersza.

„Dzieci świata”- wdrażanie do uważnego słuchania ze zrozumieniem wiersza W. Fabera


 

W Afryce w szkole ,na lekcji,

Śmiała się dzieci gromada,

Gdy im mówił malutki Gwinejczyk,

że gdzieś na świecie śnieg pada.

A jego rówieśnik, Eskimos,

też w szkole, w chłodnej Grenlandii,

nie uwierzył , że są na świecie

gorące pustynie i palmy.

Afryki, ani Grenlandii

my także jak dotąd nie znamy,

a jednak wierzymy w lodowce,

w gorące pustynie, w banany.

I dzieciom z całego świata

chcemy ręce uścisnąć mocno

i wierzymy, że dzielni z nich ludzie,

jak i z nas samych wyrosną.


 

  • Rozmowa na temat wiersza.

- Z czego śmiały się dzieci w Afryce?

- W co nie mogli uwierzyć Eskimosi?

- Czego potrzebują wszystkie dzieci? (Bezpieczeństwa – życia w pokoju, być szczęśliwe, mieć kochających rodziców, cieszyć się i bawić, mieć przyjaciół...).

 

  • Zapraszamy teraz na zabawę z muzyką.

„Dzieci”- zabawa ruchowa rozwijająca poczucie rytmu

WAŻNE!

 

DZIŚ DZIEŃ DZIECKA I TO WŁAŚNIE DZIŚ ZE SZCZEGÓLNYM NACISKIEM

CHCEMY PRZYPOMNIEĆ WSZYSTKIM PRAWA DZIECKA.

heart

Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego na temat PRAW DZIECKA

 

https://www.youtube.com/watch?v=zwS_J432Skc

 

 

Życzymy Wam zatem wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka. W końcu, wszyscy, choć czasem w głębi, troch dziećmi pozostajemy. I oby jak najdłużej!

smiley

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z WIECZORNEJ PROPOZYCJI BAJKI pt.” PAN KLEKS I SPÓŁKA W TARAPATACH” Bajkowy Dzień Dziecka online- Interaktywne SHOW na żywo:

 

https://www.facebook.com/events/3603659419660902/permalink/3623243397702504

 

Źródło: https://dzidziusiowo.pl/dla-dzieci/zabawy-dla-dzieci/1586-wyjatkowy-dzien-dziecka

 

Zabawy i ćwiczenia w ramach Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej.

 

  • Rozwijanie zdolności manualnych

    Na początek coś, co dzieci wręcz uwielbiają na samym początku to malowanie, rysowanie lub zwyczajne bazgranie na arkuszach papieru. Miękkie kredki, kredki ołówkowe, ołówki, flamastry, od tego warto zaczynać. Polecam papier z rolki, sprawdza się idealnie.

  • Malowanie rękami. Kolejnym etapem rozwoju jest malowanie farbami i zamalowywanie dużych powierzchni przy użyciu pędzla. Ulubiona zabawa, choć nieco brudna.

  • Samodzielne ubieranie się, próby zakładania skarpet to doskonałe ćwiczenie motoryczne u dzieci.

  • Kolorowanie i zamalowywanie obrazków w książeczkach do malowania, na wydrukach z komputera lub odrysowanych szablonach. Zamalowanie gotowych wzorów, postaci, kształtów pozwala dziecku wyćwiczyć dłoń.

  • Obrysowywanie szablonów, rysowanie po śladzie, kalkowanie obrazków. Zabawa w pisanie po śladzie, rysowanie szlaczków w książeczkach.

  • Cięcie nożyczkami i żmudna nauka wycinania, w późniejszej kolejności cięcie po linii wycinanie konkretnych kształtów. Początki są trudne ale warto poświęcić czas na takie zajęcia z dzieckiem.

 

  • Rozwijanie umiejętności koncentrowania uwagi:

    Jest i nie ma”

Zabawę w znikające rzeczy w przypadku młodszego dziecka można zacząć od dwóch dobrze znanych maluchowi przedmiotów – mogą to być klocki, piłki, samochodziki lub odpowiednio duże karty z obrazkami. Zabawa polega na rozłożeniu przed dzieckiem przedmiotów albo obrazków, a następnie zabraniu (lub zakryciu np. chusteczką) jednego elementu. Zadaniem malucha będzie odgadnięcie, co zniknęło. W wersji dla młodszych dany przedmiot kładziemy za dzieckiem i zachęcamy maluszka do poszukiwań.

„Pokaż mi, gdzie jest…”

Do tej zabawy możemy wykorzystać cały dom! Zadaniem dziecka będzie wskazanie tego przedmiotu, o który pytamy (np.: „Gdzie jest lampa? Gdzie jest okno?”). Dzieci w ten sposób wspaniale koncentrują uwagę, ale również rozwijają spostrzegawczość, a zabawa świetnie stymuluje rozwój mowy.

Układanie wieży”

W ten sposób dziecko nie tylko ćwiczy koncentrację uwagi, ale również wspaniale rozwija koordynację ręka – oko i poznaje zależność przyczynowo-skutkową (zaczyna kojarzyć, że wieża przewraca się, kiedy ją popchniemy lub krzywo położymy klocek).

„Zabawy klockami”

Ta aktywność jest bardzo lubiana zarówno przez dzieci, jak i przez rodziców. Przede wszystkim daje wiele możliwości zabawy: nie ogranicza, pobudza wyobraźnię i kreatywność maluchów, rozwija zdolności manualne, które przydadzą się m.in. w szkole. Z klocków można budować miasta, drogi, domy, sklepy…

Nawlekanie koralików”

Z maluszkami warto zacząć od nawlekania koralików o dużych rozmiarach, takich, by nie mogły ich połknąć. Im starsze dziecko, tym ruchy manualne stają się bardziej precyzyjne i możliwości zabawy się poszerzają. Dzieci mogą nawlekać koraliki według wzoru, segregować je czy tworzyć wyjątkową biżuterię.


 

ŻYCZYMY FANTASTYCZNEGO DNIA

yessmileyheart

01

CZE

2020

563

razy

czytano

p2zawiercie.pl

Zdjęcie
Logo serwisu.

Dane przedszkola

 

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Marszałkowska 28
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

p2zawiercie@zawiercie.eu
32 67 226 10

Logo serwisu.
Zdjęcie: .

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia