Do przodu lewą rękę daj - zabawa utrwalająca kierunki w przestrzeni

Strona główna » Grupy » Zajączki » Do przodu lewą rękę daj - zabawa utrwalająca kierunki w przestrzeni

wielkość tekstu: A | A | A

Witajcie Kochane Zajączki i Drodzy Rodzice. Dzisiaj zapraszam Was do zabawy utrwalającej kierunki w przestrzeni. Proszę, żebyście przygotowali duży arkusz szarego papieru, marker, nożyczki, kolorowe gazetki reklamowe. ZACZYNAMY…

  Ustalcie proszę  z dzieckiem, która ręka i strona ciała jest prawa, a która lewa. W sytuacji mylenia stron, załóżcie proszę kolorową frotkę na nadgarstku dziecka i swoim (prawym).

 Przypomnijcie sobie proszę nazwy części ciała. Prowadzący Rodzic pokazuje na sobie a dziecko odpowiada, jak się nazywają. ( podpowiedź w poniższym linku)

https://www.youtube.com/watch?v=Pu6fcTIz4cM&vl=pl

 Prosimy dziecko o położenie się na przygotowanym uprzednio szarym papierze, tak abyśmy mogli go całego odrysować. Odrysowujemy kontur dziecka, pamiętając aby dobrze odwzorować kończyny, głowę itd. Wspólnie z dzieckiem oglądamy kontur i ustalamy gdzie jest prawa strona, a gdzie lewa namalowanej postaci. Następnie wydajemy dziecku polecenia: dorysuj prawe oko, lewe ucho itp.... kontrolujemy, czy dziecko dobrze wykonuje zadanie. W razie konieczności przypominamy o podpowiedzi odnośnie stron (kolorowa frotka).

 Prosimy dziecko, aby powycinało z gazetek reklamowych preferowane przez siebie produkty (zabawki, jedzenie itp.). Omawiamy z dzieckiem wybrane obrazki, pytamy dlaczego dokonało takiego wyboru.

 Prosimy dziecko, aby przy pomocy kleju przykleiło obrazki do plakatu z postacią według naszych instrukcji np. czekoladę, którą lubisz, chłopiec trzyma w lewej dłoni. Po prawej stronie chłopca, dziewczynki leży lalka, samochód; w prawej dłoni chłopiec, dziewczynka trzyma piłkę. Kontrolujemy pracę dziecka, naprowadzamy w razie potrzeby. Po skończonej pracy wieszamy plakat widocznym miejscu w pokoju i chwalimy dziecko za jego wykonanie zgodnie z poleceniami.

 Prosimy, aby dziecko zdjęło pomocniczą kolorową frotkę. Układamy proste sekwencje z klocków i prosimy dziecko o opisanie co widzi – np. klocek żółty jest z lewej/prawej/nad/pod strony zielonego itd. Jeśli zadanie okaże się zbyt trudne, wracamy do założenia „ podpowiadającej strony prawa/lewa frotki”.

 Na podłodze stawiamy kręgiel (lub plastykową butelkę). Dziecko staje przed nim i kolejno dotyka go delikatnie czubkiem nosa, brodą, brzuchem, kolanem, dużym palcem (zależnie od możliwości dziecka). Kręgiel nie może się przewrócić.

 Dziecko siada na dywanie – ćwiczenie relaksacyjne „Odliczanie”. Dziecko leży na dywanie, na dany sygnał odlicza do 10, gdy skończy – podnosi rękę.

Zapraszam teraz do zabawy ruchowej pt „ Zabawa piesków” Dziecko – piesek chodzi swobodnie na czworakach  po dywanie w różnych kierunkach. Na hasło rodzica: Aport! – biegnie ostrożnie w stronę rodzica. Na hasło: Piesek prosi o kość – zatrzymuje się w przysiadzie, ręce ma na wysokości klatki piersiowej, dłonie skierowane w dół. Na hasło: Pieski odpoczywają! Dziecko robi przysiad na piętach, ręce ma oparte na przedramionach , głowę ułożoną na dłoniach.

Zapraszam do zabawy „Boogie – woogie”

 https://www.youtube.com/watch?v=sXqaZUp2N-w

 

Posłuchajcie teraz proszę piosenki pt „ Po łące biega lato”

Po łące biega lato
Uwija się jak bąk.
„Dzień dobry” mówi kwiatom
i pieści każdy pąk.

Ref.:
Kto chce się z latem spotkać,
Niech idzie z nami tam.
Rumianek i stokrotka
Pokażą drogę nam.

Pomaga lato pszczołom,
Na kwiatach też się zna.
Uśmiecha się wesoło
I w berka z wiatrem gra!

Ref.:
Kto chce się z latem spotkać…

Gdy lato jest zmęczone,
W szałasie sobie śpi
I we śnie gra w zielone,
Bo łąka mu się śni.

Ref.:
Kto chce się z latem spotkać…

https://miastodzieci.pl/piosenki/po-lace-biega-lato/

Posłuchajcie piosenki 2 razy, spróbujcie nauczyć się I zwrotki i refrenu.

Powtarzajcie proszę melodię zwrotek na sylabach; na, na, na, la, la, la, ta, ta, ta

Refren piosenki wystukujcie lub klaskajcie rytmicznie.

 

Posłuchajcie jeszcze ZAJĄCZKI piosenki pt „ZŁAP LATO”

https://www.youtube.com/watch?v=D1Ua3EEJxQ4

Przygotujcie sobie kartkę z bloku, kolorowe kredki lub pisaki i ….narysujcie proszę wszystkie kolory lata,  kwiaty, które rosną latem na łące…..

 

ŻYCZYMY KOLOROWEGO, LETNIEGO DNIAsmiley

czytano: 169 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2020-06-16 07:48:45

Ciekawostki

  • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
  • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
  • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

  • IMG_20210326_105051
  • IMG_20210326_105039
  • IMG_20210326_103847
  • IMG_20210326_101555
  • IMG_20210326_101505
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna