Dzień Taty tuż, tuż...

Strona główna » Grupy » Kotki » Dzień Taty tuż, tuż...

wielkość tekstu: A | A | A

smileyWitamy serdecznie DZIECI I RODZICÓW w kolejnym tygodniu wspólnych zabaw.smiley

 Już jutro WIELKIE ŚWIĘTO- DZIEŃ TATY.heart

W związku z tym, już dzisiaj zaprezentujemy nasze propozycje jak miło spędzić jutrzejszy dzień. Mamy nadzieję, że skorzystacie.

yesNaśladowanie dźwięków

Potrzebny sprzęt: przezabawny głos taty.

To chyba najbardziej spontaniczna zabawa w wykonaniu większości ojców. Nikt, nawet mama, nie potrafi tak naśladować głosu robota, dinozaura lub silnika samochodu. Zafascynowany maluch zacznie powtarzać za tatą. Dużo śmiechu – gwarantowane!

yesKreatywne pojazdy kosmiczne

Potrzebny sprzęt: np. miska lub kosz do prania.

Kto powiedział, ze miska nie może udawać UFO? Dziecko wsiada (najbezpieczniej np. na trawniku), a tata sprawuje funkcję symulatora lotu. Im więcej zakrętów tym większa frajda.

yesWielka wspinaczka

Potrzebny sprzęt: góra, czyli tata.

To jedna z tych zabaw, przy których tata może spróbować odpocząć, ponieważ kładzie się on na dywanie w salonie, macie dla dzieci lub kocu, a dziecko się na niego wspina. Najczęściej dzieci same wpadają na ten pomysł jak tylko widzą rodzica na podłodze.

yesWodne szaleństwa

Potrzebny sprzęt: miska z wodą lub wanna plus dodatki (różne pojemniki, rurki, łyżki, miarki oraz mąka ziemniaczana i naturalne barwniki np. sok z buraka lub ze szpinaku).

Teraz czas na eksperymenty! Do wody dodajemy poszczególne składniki i mieszamy, przelewamy, odmierzamy. Odpowiednia ilość skrobi pozwoli stworzyć ciecz newtonowską – szybko uderzona lub ugnieciona nie rozlewa się, a twardnieje.

Tu znajdziesz dokładny przepis na ciecz newtonowską-

https://www.youtube.com/watch?v=20nIALsUY84

yesRodzinny piknik

Wybierzcie się całą rodziną do miejskiego parku lub pobliskiego lasu, zapakujcie kocyki, a do koszyków włóżcie całą masę przysmaków! To doskonała okazja, by Tata dał odpocząć Mamie i przejął dowodzenie w kuchni. Możecie pobawić się w restaurację, w której Tata będzie szefem kuchni a dzieci kucharzami-pomocnikami. Rozdzielcie zadania w zależności od stopnia zaawansowania i wieku małego kucharza. Dzieci mogą myć warzywka, wkładać owoce do pojemników czy mieszać sałatki, a Tata zajmie się krojeniem składników. Posiłek na świeżym powietrzu sprawi, że jedzenie będzie wszystkim smakować wyjątkowo!

yesWioska indiańska

Na jeden dzień zamieńcie mieszkanie lub dom w tajemniczą indiańską wioskę, pełną namiotów. Niech to będzie zupełnie inny świat! Wierzymy, że kreatywność Tatusiów nie zna granic. Wystarczy poustawiać pionowo duże poduszki czy lekko przesunąć meble, poszukać dużych koców czy innych tkanin i stworzyć dla dzieci zupełnie inny świat. Mali Indianie będą mogli w środku urządzić swoje własne domki i odwiedzać siebie nawzajem. Możecie wcześniej stworzyć pióropusze i pomalować dzieciom buźki w plemienne wzory. Założymy się, że ta zabawa bardzo im się spodoba!

yesPlansza na stół

Gry planszowe oprócz tego, że są doskonałą rozrywką dla wszystkich członków rodziny, mogą dziecko wiele nauczyć. W zależności od wieku dziecka i rodzaju gry, może być to umiejętność przewidywania, mądrego planowania, zarządzania zasobami czy odkładania nagrody na później. Czasem może to być też nauka sprytu, ćwiczenie spostrzegawczości czy sprawności. Dodatkowo dziecko uczy się, że nie zawsze gra musi się kończyć jego wygraną i czerpie przyjemność z samej gry, a nie tylko jej końcowego rezultatu.

yes" Krawat dla taty"

 W tym dniu nie może zabraknąć  upominku dla tatusia.. Poproś mamusię lub starsze rodzeństwo i spróbuj wykonać poniższą propozycję

https://www.youtube.com/watch?v=t0W4a1wkLGo

yesPiosenka dla Taty

W tym pięknym i ważnym dniu, nie może zabraknąć Piosenek dla Taty

https://www.youtube.com/watch?v=-VDZDUQYWDc

https://www.youtube.com/watch?v=CxYLoa3Fgz8

Mamy nadzieję, że każdy wybierze coś dla siebie i dzięki naszym propozycjom umilimy Wam spędzenie tego dnia.smiley

 

Zabawy i ćwiczenia w ramach Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej.

  • Ćwiczenia koncentracja uwagi:

    składanie obrazka z części wg wzoru i bez wzoru, układanie patyczaków na wzorze, wg wzoru, bez wzoru,   odtwarzanie prostych rytmów-obrysowywanie figur geometrycznych, zamalowywanie figur geometrycznych - łączenie punktów tworzących figurę,  układanki geometryczne, płaskie wg wzoru (mozaiki),   zapamiętywanie kolejności prezentowanych obrazków

  • Kształcenie sprawności słuchowej:

    różnicowanie i rozpoznawanie głosów przyrody (zwierząt, ptaków, szum deszczu itp. — nagrania magnetofonowe i płyty)

    rozpoznawanie odgłosów wydawanych przez upadające lub uderzające o siebie przedmioty (gumka, klucz, klocek, szklanka, łyżeczka itp.) oraz przesypywanych substancji (piasek, kasza, groch itp.)

    rozpoznawanie i różnicowanie dźwięków wydawanych przez instrumenty perkusyjne oraz lokalizacja tych dźwięków (skąd dźwięk dochodzi)

czytano: 135 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2020-06-22 07:48:32

Ciekawostki

  • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
  • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
  • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

  • IMG_20210326_105051
  • IMG_20210326_105039
  • IMG_20210326_103847
  • IMG_20210326_101555
  • IMG_20210326_101505
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna