Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

p2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 226 10

Zdjęcie

Odkryj z nami świat przedszkolaka

Grupy

Archiwum

Misie 2020/2021

ZABAWY Z TATĄ

Witajcie Kochane Misie i Drodzy Rodzice. Dzisiaj w przededniu Dnia Taty mam dla Was propozycje wspólnych zabaw z Tatą. ZAPRASZAM więc do wspólnego spędzania tego Dnia na zabawach z TATĄ.

 Bitwa na poduszki

Niegroźna walka pomaga kilkulatkowi rozładować napięcie i odprężyć się. A do tego na pewno będzie mnóstwo śmiechu! Po zabawie możesz zaproponować smykowi deser w nagrodę za waleczność

 

Taczka

Zabawa stara jak świat: dziecko opiera się na rękach jak do pompek, a ty unosisz jego nogi i trzymając za kostki, pchasz go jak taczkę. Możecie omijać przeszkody albo zbierać drobne przedmioty z dywanu.

 

 Bitwa kogutów

W tej zabawie chodzi nie tylko o siłę, ale też o zmysł równowagi. Przykucnijcie i podskakując, próbujcie przewrócić przeciwnika. Dla utrudnienia tata może mieć na oczach zawiązaną opaskę.
 

 Zapasy

Gdy dziecko leży na brzuchu, lekko połóż się w poprzek jego ciała i zachęć, by próbowało się spod ciebie wyczołgać. Możesz podgrzać atmosferę bojowymi okrzykami. Dzięki domowym zapasom dziecko doświadcza własnej siły i ma wielką satysfakcję.
 

 Niedźwiedzie przytulanki

To łagodniejsza wersja zapasów, np. dla młodszych dzieci. Obejmijcie się z całej siły i starajcie się ścisnąć jak najmocniej (to znaczy: dziecko niech stara się naprawdę, a tata markuje wysiłek). Możecie też ciasno przytuleni turlać się np. po dywanie.
 

 Atrament sympatyczny

Niezbędny dla takiej pary detektywów jak wy. Wykałaczką maczaną w soku z cytryny narysujcie na kartce mapę do skarbu. Ogrzej kartkę nad płomieniem świeczki. Dziecko będzie pod wielkim wrażeniem, widząc, jak na pozornie czystej kartce powoli pojawiają się narysowane przez was kontury!
 

 Gejzer w butelce coli

Potrzebujesz butelki coli i kilku mentosów. Wrzuć cukierki do butelki i szybko uciekaj! Napój zacznie buzować i wybuchnie wielką fontanną (najlepiej ten eksperyment przeprowadzać na podwórku).
 

 Diamenty z soli

Do szklanki z gorącą wodą wsypujcie łyżeczka po łyżeczce sól kuchenną. Postarajcie się rozpuścić jak najwięcej soli, zanim woda ostygnie. Zawiąż na nitce spinacz biurowy i wrzuć nitkę do szklanki. Odstaw szklankę na dwa dni na parapet. Trzeciego dnia najpewniej na spinaczu i nitce wytworzą się piękne kryształy.
 

 Pływające jajko

Ugotuj jajko na twardo i poproś malucha, by włożył je do szklanki z wodą. Opadnie na dno, ale jeżeli dodacie do wody dwie łyżki soli, jajko zacznie pływać. Dzięki temu maluch na własne oczy pozna różnicę między słodką a słoną wodą.
 

 Wojna piratów

Toczenie bitew w wannie albo konkurs na najwyższe fale – czy jest coś fajniejszego? Uważajcie tylko, by nie zalać całej łazienki - mama mogłaby się wtedy troszkę zdenerwować ;)
 

 Regaty

Czyja łódka z papieru, napędzana tylko dmuchaniem, szybciej dotrze do mety? Taka zabawa doskonale sprawdzi się na wakacjach nad wodą lub zimą na... lodzie!
 

 Teatrzyk cieni

Złóżcie dłonie i poruszajcie palcami, tak aby na ścianie powstał cień szczekającego psa. Ustaw palec serdeczny na wskazującym, a powstanie zabawna kaczka. Dla czterolatka ta zabawa to świetna pożywka dla wyobraźni.
 

 Zabawa w sklep

Ludzik z kasztanów kosztuje sześć żołędzi, a autko z żołędzi – siedem kulek z jarzębiny. Ile będzie warta łódeczka ze skorupki orzecha? Dziecko nawet nie wie, że podczas tej zabawy uczy się liczyć.
 

 Lepienie z masy solnej

Zmieszaj w misce równe ilości mąki i soli i dodaj tyle wody, aby masa dawała się formować. Wyrób ciasto. Proste? Pewnie, że tak. Możecie ulepić np. rodzinę jeży albo pierścionek dla mamy. Powstałe dzieła wysuszcie w piekarniku i pomalujcie farbami.
 

 Zabawa w chowanego

Dzieci to uwielbiają! Kiedy za oknem jest szaro-buro, w domu panuje miły półmrok, w sam raz do zabawy w chowanego. Zanim zaczniecie się bawić, pokaż dziecku kilka kryjówek do wyboru. Przykryj krzesła zwisającym do podłogi kocem, opróżnij dno szafy i sprawdź, czy dno wanny jest suche. W końcu jak w chowanego, to na całego!
 

 Pantomima

W tej zabawie strasznie poważny tata ma szansę nieźle się powygłupiać! Spróbujcie bez słów przedstawić bohaterów z bajek albo członków waszej rodziny.
 

 Prawda czy fałsz

Ludzie jedzą żaby i myją się w coca-coli – prawda czy fałsz? Jesienią przylatują do Polski bociany – prawda czy fałsz? Maluch będzie korygował twoje fałszywe opinie i pękał ze śmiechu.


 

ZABAWY I ĆWICZENIA W RAMACH POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ

Ćwiczenia usprawniające motorykę małą, czyli nadgarstki, dłonie i palce:

  • zgniatanie i rozgniatanie serwetek,
  • pracę z modeliną,
  • wycinanie i wydzieranie,
  • zwijanie gazety w kulki (rzucanie nimi do celu),
  • malowanie,
  • wyszywanie,
  • nawlekanie,
  • origami (koła, kwadraty),
  • rysowanie po śladzie,
  • rysowanie oburącz.

Przełamywanie niechęci do rysowania

Gdy nie wystarczy normalne zachęcanie, gdy dziecko „nie chce słyszeć” o rysowaniu jedynym wyjściem jest organizowanie „zabaw w rysowanie”:

  • rysowanie patykiem na piasku,
  • mazanie zmoczonym palcem w farbie po papierze,
  • odciskanie zamalowanej farbą dłoni, stóp,
  • obrysowywanie dłoni i stóp,
  • „malowanki – niespodzianki” pod nieobecność dziecka rysuje się coś świecą, dziecko pokrywa farbą kartkę,
    – rysowanie wg szablonu.

Przykładowe ćwiczenia słuchu fonematycznego:

 Ćwiczenia na materiale bezliterowym – ćwiczenia słuchowe i rytmiczne:

  • Rozpoznawanie dźwięków i szmerów (przesypywanie różnych materiałów sypkich: piasek, kamienie, żwir;
  • Eksponowanie dźwięków charakterystycznych dla różnych pojazdów, głosów zwierząt , sprzętu gospodarstwa domowego, rozpoznawanie dźwięków różnych instrumentów...)
  • Odtwarzanie przez dziecko słyszanego rytmu przy pomocy wystukiwania np. patyczkiem o bębenek, wyklaskiwania, wytupywania.
  • Odgadywanie odgłosów docierających zza zasłony (przelewanie wody, rozdzieranie papieru, przesuwanie krzesła, gwizd czajnika, brzęk kluczy…)
  • Rozpoznawanie melodii piosenek po zaśpiewanym fragmencie.

heartŻYCZYMY MIŁEGO DNIA I WIELU WRAŻEŃ PODCZAS ZABAW Z TATĄheart

 

22

CZE

2020

905

razy

czytano

p2zawiercie.pl

Zdjęcie
Logo serwisu.

Dane przedszkola

 

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Marszałkowska 28
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

p2zawiercie@zawiercie.eu
32 67 226 10

Logo serwisu.
Zdjęcie: .

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia