Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

p2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 226 10

Zdjęcie

Odkryj z nami świat przedszkolaka

Grupy

Wróbelki

Integracja sesnoryczna

Integracja sesnoryczna

                Rozwój sensoryczny to rozwój doznawany poprzez zmysły. To sposób, w jaki dziecko w najmłodszych latach uczy się o świecie i o sobie. Umiejętnie pobudzanie zmysłów (zmysłu równowagi, czucia ciała, dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu) wpływa na to, jak kształtuje się i dojrzewa układ nerwowy, którego kondycja determinuje jakość wielu zjawisk na aktualnym etapie rozwoju dziecka oraz w jego dorosłym życiu. Dzięki właściwie rozwiniętemu układowi nerwowemu maluch potrafi lepiej rozpoznawać i regulować emocje, koncentrować się, uczyć, odczuwać ciało, budować postawę, sprawniej rozwijać kompetencje językowe, bezpiecznie dla siebie wchodzić w interakcje i budować więzi. A to zaledwie niektóre z efektów pracy z dziecięcą sensoryką. Prawidłowa integracja sensoryczna to dobre współdziałanie narządów zmysłowych, które konieczne są do harmonijnego rozwoju i optymalnego funkcjonowania dzieci w świecie.

smiley

           We wtorek 22 września dzieci z grupy III Wróbelki brały udział w zajęciach pt. „Samodzielnie doświadczam”-wykorzystanie zabaw pobudzających zmysły. Autorem zajęć była pani Agnieszka Orman. Poczynania dzielnych przedszkolaków obserwowali również inni nauczyciele- pani Dyrektor, pani Beata i pani Elżbieta.

smiley

          Dzieci miały do wykonania wiele zabaw, których głównym celem było doskonalenie integracji sensorycznej, rozwijanie sprawności fizycznej oraz poznawanie nowej techniki plastycznej, którą było tworzenie własnego woreczka sensorycznego. Nauczyciel przygotował dla dzieci wiele zabaw i zadań, z którymi WSZYSTKIE dzieci poradziły sobie DOSKONALE. Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki miały do pokonania m.in. ścieżkę i maty sensoryczne, których celem było doskonalenie precyzji ruchów i koordynacji wzrokowo- ruchowej. Wróbelki brały również udział w zabawie sensorycznej rozwijającej zmysł wzroku i dotyku pt. „Rękawiczki sensoryczne”. Przedszkolaki, w trakcie trwania zajęć zamieniły się w poszukiwaczy skarbów, którzy w kolorowym makaronie spaghetti szukali ukrytych „skarbów”. W przerwach między kolejnymi zadaniami znalazł się również czas na liczne zabawy muzyczno-ruchowe, które przyniosły dzieciom wiele radości, ale także dostarczyły ruchu-tak potrzebnego rozwojowo dzieciom.

smiley

       Dzieci podczas zajęć aktywnie uczestniczyły we wszystkich zabawach i zadaniach przed nimi stawianymi. Zadowolenie i uśmiechy widoczne na buziach dzieci były najlepszą nagrodą i przyniosły wiele satysfakcji nauczycielowi prowadzącemu.

heart

22

WRZ

2020

279

razy

czytano

p2zawiercie.pl

Zdjęcie
Logo serwisu.

Dane przedszkola

 

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Marszałkowska 28
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

p2zawiercie@zawiercie.eu
32 67 226 10

Logo serwisu.
Zdjęcie: .

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia