Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

p2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 226 10

Zdjęcie

Odkryj z nami świat przedszkolaka

Grupy

Archiwum

Kotki 2022/2023

"Co słychać na wsi?"

"Co słychać na wsi?"

Dzień dobry w czwartek

Zapraszamy do skorzystania z naszych dzisiejszych propozycji zabaw i zajęć dla dzieci:

smiley
 

Pomoce do przygotowania przez rodzica w domu: odtwarzacz CD, nagranie odgłosów wybranych zwierząt mieszkających na wsi, piórko, papier lub gazeta (mała kulka).

 

  1. Wszystko zwierzę, co ma pierzę”- zabawa dydaktyczna.

Rodzic rozpoczyna zabawę słowami: Wszystko zwierzę, co ma pierzę, po których wymienia nazwy różnych zwierząt z gospodarstwa. Każdorazowo, wypowiadając nazwę, rozpościera ręce niczym ptak skrzydła. Dziecko wsłuchuje się uważnie w słowa rodzica i rozpościera ręce tylko wtedy, gdy usłyszy nazwę ptaka z wiejskiego podwórka (kura, kogut, kaczka, gęś).

 

  1. Konik „- zabawa (wyrabiająca reakcję na zmiany tempa)

Rodzic wyklaskuje rytm w wolnym tempie. Dziecko (konik) naśladuje rżenie, parskanie konia,

poruszanie ogonem, głową. Kiedy usłyszy szybkie wyklaskiwanie rytmu przez rodzica, koń wyrusza na wycieczkę: podskakuje, porusza się chodem bocznym, następnie podskakuje rytmie przeskakując z nogi na nogę.

 

  1. Wiejski zwierzyniec”- zabawa ortofoniczna

Rodzic włącza nagranie głosów zwierząt wiejskich. Pyta dziecko, z czym mu się kojarzą te dźwięki i jakie zwierzęta rozpoznaje.

https://www.youtube.com/watch?v=qQtJP40a1Iw

 

  1. Tak jak piórko”- zabawa ruchowo – naśladowcza.

Rodzic pokazuje, jak delikatnie opada na ziemię piórko, gdy je puści. Prosi dziecko, żeby głośno liczyło, ile czasu potrzeba, żeby piórko, które teraz wypuści, upadło na ziemię. Potem dziecko wstaje, a rodzic mówi:

Wyobraź sobie, że jesteś małym, ślicznym piórkiem, które zgubiła kura, gdy wychodziła z kurnika. Opadaj więc powoli na ziemię, jak robiło to piórko, i licz przy tym do pięciu. Kiedy już opadniesz na podłogę, możesz na niej przez chwilę poleżeć. Ja będę liczyć razem z Tobą, abyś opadał bardzo powoli.

 

  1. Tupnij lub skacz”- zabawa ruchowa

Rodzic czyta informacje o wiejskich zwierzętach. Gdy dziecko usłyszy właściwe zdanie podskakuje, a gdy usłyszy nieprawdziwe tupie.

  • Żyrafę spotkamy na wsi.

  • Cielątko to dziecko krowy.

  • Konik parska i rży.

  • Kura mieszka w oborze.

  • Kaczka kwacze.

  • Piesek pilnuje gospodarstwa i mieszka w budzie.

  • Prosiaczek to dziecko kury.

     

  1. "Latające piórko"- ćwiczenie oddechowe

Dziecko leży na brzuchu. Piórko lub małą kulkę z papieru układa przed sobą. Stara się dmuchać na piórko lub kulkę, tak mocno, aby przesuwało się w dowolną stronę.

7. „Wiejska zagroda”- zabawa matematyczna. Doskonalenie umiejętności przeliczania na konkretach. Karta pracy do pobrania w załączniku poniżej.

 

 

ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ  Z PRZYKŁADAMI ĆWICZEŃ I ZABAW

W RAMACH ROZWIJANIA UZDOLNIEŃ TEATRALNYCH

smiley

Ta rzecz

Uczestnicy zabawy siedzą lub stoją w kole. Rodzic trzyma w ręce jakiś przedmiot, np. kwiatka. Zadaniem dzieci jest podawanie sobie tego przedmiotu z rąk do rąk zachowując się odpowiednio do sytuacji o której mówi rodzic, np. ta rzecz brzydko pachnie, ta rzecz jest bardzo ciężka/gorąca/kłująca itp.

 

Zabawa ze sznurkiem

Rodzic trzyma krótki sznurek (ok. 20 cm) i prosi dzieci aby wczuły się tak jakby były tym sznurkiem, np. kiedy animator nim potrząsa – dzieci się trzęsą, kiedy sznurek wypada z ręki – dzieci padają na ziemię, kiedy rodzic sznurek podrzuca – dzieci podskakują do góry itp.

 

Kociołek czarownicy

Rodzic mówi dzieciom, że ma różne czarodziejskie mikstury i pyta się dzieci czy mają ochotę sprawdzić ich działanie. Każde dziecko udaje, że trzyma w ręce buteleczkę z magicznym płynem, na znak rodzica wszyscy wykonują ruch naśladujący wypicie płynu, a następnie rodzic mówi jaką magiczną właściwość posiada „wypita” mikstura, a zadaniem dzieci jest przedstawić adekwatne do tego reakcje, np. mikstura miłości, eliksir młodości (zamieniają się w bobasy), zamienianie w ropuchę, mikstura na sen, eliksir śmiechu itp.

 

ŻYCZYMY MILEGO DNIA

smiley

15

KWI

2021

659

razy

czytano

p2zawiercie.pl

Zdjęcie
Logo serwisu.

Dane przedszkola

 

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Marszałkowska 28
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

p2zawiercie@zawiercie.eu
32 67 226 10

Logo serwisu.
Zdjęcie: .

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia