DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA

Strona główna » Grupy » Kotki » DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA

wielkość tekstu: A | A | A

Na zdrówko dobra to rada
– dużo owoców zajadaj!
W owocach są witaminki
– są to zdrowia okruszynki.

Dzień Zdrowego Jedzenia  obchodzony jest od 2007 roku i został zapoczątkowany przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro-Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia stawia sobie za cel zachęcanie dzieci do zdrowego odżywiania się.

 8 LISTOPADA w sposób szczególny promuje się dobre nawyki żywieniowe , systematyczne spożywanie wartościowych posiłków, oraz zwraca się uwagę na konsekwencje złej diety.

W dniu dzisiejszym ,KOTKI przygotowywały samodzielnie  zdrowe kanapki na śniadanie. Nastepnie uczestniczyły w zabawach promujących  zdrowe odzywianie  i zdrowy tryb życia. Przedszkolaki wysłuchały wiersza S. Karaszewskiego " Witamiowe abecadło", rozmawialismy na temat znaczenia witamin w życiu człowieka. Ponadto układaliśmy PIRAMIDĘ ODŻYWIANIA, dzieci brały udział w zbawach ruchowych tj: Sałatka  warzywna, Zanieś warzywa, Czego brakuje?.

Na zakończenie wykonaliśmy plakat promujący zdrowe odżywianie.

Pamiętajmy! Nawyki żywieniowe z dzieciństwa mają wpływ na późniejszy styl życia i odżywiania.

Dzieci, które poznają zalety zbilansowanego odżywiania i wiedzą, jak świadomie wybierać produkty żywnościowe, będą w dorosłym życiu prowadzić zdrowy styl życia.
Należy pamiętać, że zdrowe odżywianie to przede wszystkim profilaktyka chorób a także inwestycja w prawidłowy rozwój układu odpornościowego dziecka.

 

czytano: 63 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2021-11-08 14:57:59

Ciekawostki

  • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
  • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
  • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

  • 262571565_794210011351284_7583519001786092924_n_1
  • dyplomszkolapamieta
  • szkoladohymnudyplom
  • 20211118_104404
  • 20211118_103511
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna