Ćwiczenia Gimnastyczne

Strona główna » Grupy » Sówki Mądre Główki » Ćwiczenia Gimnastyczne

wielkość tekstu: A | A | A

Drodzy Rodzice Kochane Sówki.

Pierwsze zajęcia w formie zdalnej zaczniemy od ćwiczeń ruchowych. Będziemy doskonalić umiejętność zapamiętywania poleceń oraz nabywać sprawność fizyczną. Życzę udanej zabawy =)

 

I.

ZAGADKI DŹWIĘKOWE

„Co to za zwierzę?”

Proszę wysłuchać nagrania z odgłosami zwierząt. Dzieci nazywają zwierzęta i mówią, które z nich są dziko żyjące, a które mieszkają z ludźmi w domach.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3oE8dF4HPAE

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZKhGL9Cu_a0

 

 

Pytania dla dzieci:

Czy znacie jakieś inne zwierzęta hodowane w domach? (Rybki, żółw, chomik....)

Jak należy o nie dbać?

 

Na dole strony znajduje się karta pracy do druku.

1.Polecenie: Proszę dopasować zwierzę do jego odpowiedniego cienia.

Proszę dopasować zwierzę do miejsca, w którym mieszka – odpoczywa.

2. Zaznacz zwierzę wymienione przez Rodzica.

 

ZABAWA Z ELEMENTEM CZWORAKOWANIA „Spacer z moim psem”

 

Przy nagraniu melodii dzieci wcielają się w pieski. Spacerują na czworakach w rytm melodii.

https://www.youtube.com/watch?v=4cNbggnMMpo

Rodzic (właściciel) zatrzymuje melodię i mówi: podaj łapę, dziecko (piesek) utrzymując równowagę w pozycji na czworakach, wyciąga jedną rękę i podaje właścicielowi. Możemy wymyślać także inne komendy: turlaj się...

 

II.

ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE

Do ćwiczeń potrzebny będzie nam przedmiot przypominający laskę gimnastyczną. Może to być drewniana łyżka, albo łyżka do butów, coś co mamy pod ręką =)

 

ZABAWA ORIENTACYJNO – PORZĄDOWA „Kolorowe koła”

Dzieci trzymają „laskę gimnastyczną” za końce – tak jakby trzymały kierownicę.

Poruszają się po pokoju zgodnie z rytmem wystukiwanym przez Rodzica. Na przerwę w grze podnoszą w górę najpierw prawą rękę, a później lewą.

 

ĆWICZENIE DUŻYCH GRUP MIĘŚNIOWYCH „Przeszkoda”

Dzieci trzymają „laski gimnastyczne „ przed sobą, na wysokości kolan, oburącz za końce. Na sygnał Rodzica - klaśnięcie- przechodzą przez laski jedna nogą, a następnie drugą nogą. Przesuwają laski za plecy, trzymając je przez cały czas za końce. Odchylają łokcie do tyłu i podnoszą głowy – patrzą na sufit. Klaśnięcie jest sygnałem do powtórzenia ćwiczenia.

 

ĆWICZENIA TUŁOWIA „Ćwiczymy ukłony”

Dzieci siedzą na podłodze z wyprostowanymi i złączonymi nogami. Laski trzymając oburącz przed sobą. Na sygnał Rodzica starają się przełożyć laski za stopy. Nogi przez cały czas ćwiczenia powinny być wyprostowane i przylegać do podłogi.

 

ĆWICZENIA MIEŚNI BRZUCHA „Przełóż laskę”

Dzieci leżą na podłodze na plecach, nogi mają zgięte w kolanach, stopy płasko ustawione na podłodze. Laski gimnastyczne trzymają w jednej ręce. Na sygnał Rodzica przenoszą ciężar ciała na stopy, unosząc jednocześnie biodra do góry, i przekładają laski pod biodrami do drugiej ręki. Wracają do pozycji wyjściowej. Powtarzają ćwiczenie kilka razy.

 

ZABAWA RUCHOWA Z ELEMENTEM SKOKU I PODSKOKU „Na jednej nodze”

Dzieci stoją na jednej nodze. Pod drugą nogę, zgięta w kolanie, wkładają laskę, trzymając ją oburącz za końce. Podskakują w miejscu na jednej nodze. Po chwili przekładają laskę pod drugie kolano i powtarzają ćwiczenie.

 

ĆWICZENIE USPOKAJAJĄCE

Dzieci maszerują po pokoju, trzymając laski za końce, oburącz, w dole. Liczą do czterech. Na cztery unoszą laski do góry, na jeden – opuszczają laski w dół. Rodzic zwraca uwagę, aby dziecko cały czas trzymało laskę za końce.

 

III.

„Mój przyjaciel” - lepienie z plasteliny dowolnego zwierzęcia.

Proszę, by każde dziecko spróbowało ulepić z plasteliny jakieś zwierzątko – jak tylko potrafi.

 

Będzie nam bardzo miło jak otrzymamy zdjęcia zwierzątek z plasteliny =), a także z dzisiejszych zajęć (k.dembska@p2zawiercie.pl)

 

Życzę miłego popołudnia i zapraszam jutro =)

 

 

 

czytano: 57 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2021-11-18 07:45:32

Ciekawostki

  • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
  • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
  • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

  • 262571565_794210011351284_7583519001786092924_n_1
  • dyplomszkolapamieta
  • szkoladohymnudyplom
  • 20211118_104404
  • 20211118_103511
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna