PRACA ZDALNA - Wiem, że zdrowo jem!

Strona główna » Grupy » Wróbelki » PRACA ZDALNA - Wiem, że zdrowo jem!

wielkość tekstu: A | A | A

       Dzisiejszy Temat : Wiem, że zdrowo jem!


Cele główne:
- zapoznanie z zasadami zdrowego i racjonalnego odżywiania,
- rozumienie konieczności spożywania produktów z piramidy zdrowia dla zachowania dobrego zdrowia i prawidłowego rozwoju,
- klasyfikowanie produktów żywnościowych na ,,zdrowe” i ,,niezdrowe",


Przebieg zajęcia:

1. Proponuję pobawić się rodzicom w teatr. Zadaniem rodzica będzie odegranie scenki z pacynką lub lalką w/g scenariusza lub według własnej inwencji twórczej.

 „Przygoda Zuzi”- scenka edukacyjna.
- Dzień dobry. Mam na imię Zuzia i bardzo lubię jeść, ale czasami boli mnie brzuszek i nie wiem dlaczego? Dziś rano też mnie trochę bolał, chociaż zjadłam śniadanie, było bardzo smaczne.
Rodzic pyta – A co jadłaś na śniadanie?
Zuzia odpowiada, że zjadła całą paczkę chipsów, batonik czekoladowy i wypiła jeszcze szklankę coca- coli. Przecież nie może mnie boleć brzuszek z głodu?- mówi Zuzia.

2. Porozmawiaj z dzieckiem na temat scenki i zdrowego odżywiania. Zadaj dziecku pytania:
- Powiedz, na co skarżyła się Zuzia?
- Co zjadła na śniadanie? Czy to było zdrowe śniadanie?
- A dlaczego nie można jeść tylko cukierków i ciastek? (ponieważ w nadmiernej ilości powodują ból brzucha, psucie się zębów, złą kondycję fizyczną, otyłość).
- A co dzieci powinny jeść i pić? (konieczność jedzenia owoców, warzyw, nabiału, chlebka, jajek, wędlinki….., picie wody niegazowanej…. aby być zdrowym i silnym).


3. Niech dziecko posłucha i oglądnie „Piosenkę o niezdrowym jedzeniu”. Oto link: https://www.youtube.com/watch?v=1bmJ4Zlj_B4&vl=pl


4. Praca plastyczna „Talerz zdrowia”.
Proponuję wykorzystać do pracy 2 papierowe talerzyki ( można też narysować ) i gazetki reklamujące produkty żywnościowe z Lidla, Kauflandu…itp. Dziecko niech wytnie, jak potrafi produkty żywnościowe (albo rodzic niech wytnie) i dziecko przyklei na jednym talerzu obrazki produktów zdrowych a na drugim niezdrowych.


5. Aby zapoznać dziecko z Piramidą Zdrowia proponuję oglądnąć filmik z piosenkąhttps://www.youtube.com/watch?v=7_Y8QekljEo

6. Zabawa w kolory zdrowia

Rodzic siada naprzeciwko dziecka. Wymienia na przemian z dzieckiem różne produkty spożywcze – zdrowe( np. nazwy warzyw, owoców, ryby itp.) i niezdrowe (np. napoje gazowane, słodycze itp..) Na zmianę łapią piłkę, gdy wymieniane są produkty zdrowe, a unikają złapania piłki, kiedy wymieniane są produkty niezdrowe.

7. Przegląd lodówki

Rodzic wraz z dzieckiem przeglądają i analizują produkty spożywcze znajdujące się w domu, porównują je z piramida zdrowia. Rodzic pokazuje kolejne produkty, dopytuje dziecko, czy dany produkt jest zdrowy, czy nie zdrowy i jak często powinien pojawiać się w jadłospisie domowników.

8. Zdrowy jadłospis

Dziecko za pomocą rodzica planuje zdrowy jadłospis na jeden dzień. Dziecko wymyśla dania na śniadanie, obiad podwieczorek i kolację, które będą zdrowe ( będą zawierały produkty z piramidy zdrowia) i które lubi jeść. Rysuje wymyślony jadłospis na kartce. Jeśli to możliwe warto zaplanować dzień, w którym to posiłki w domu będą przyrządzone zgodnie z jadłospisem stworzonym przez dziecko.

 

                                 Pozdrawiamy serdecznie i życzymy miłego dnia.

 

 

czytano: 43 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2021-11-23 11:57:50

Ciekawostki

  • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
  • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
  • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

  • 262571565_794210011351284_7583519001786092924_n_1
  • dyplomszkolapamieta
  • szkoladohymnudyplom
  • 20211118_104404
  • 20211118_103511
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna