Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

p2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 226 10

Zdjęcie

Odkryj z nami świat przedszkolaka

Grupy

Wróbelki

Liczymy instrumenty

Liczymy instrumenty

DZIEŃ DOBRY „WRÓBLASKI

 

Dziś środa- środek tygodnia a my zapraszamy Was kochani Rodzice i kochane Dzieci do rozwijania swoich umiejętności matematycznych oraz rozwijania umiejętności techniczno-plastycznych.

 

Zimowe ćwiczenia w podskokach”- zapraszam do gimnastyki. Przed przystąpieniem do ćwiczeń pamiętaj o wygodnym stroju, wywietrz pokój-teraz możemy zaczynać:

 

https://www.youtube.com/watch?v=H08aiHpZK_s

 

Muzyczna loteryjka”- zabawa muzyczno ruchowa. Rodzicu przygotuje kapelusz/czapkę i wrzuć do niego obrazek baletnicy tańczącej lekko jak piórko i pajaca. Dziecko tańczy dowolnie w rytm muzyki. Gdy muzyka milknie, dziecko wyciąga z kapelusza los – obrazek. Jeżeli obrazek przedstawia baletnicę, dziecko tańczy lekko jak baletnica. Jeżeli obrazek przedstawia pajaca – podskakuje jak pajacyk.

 

Część główna zajęć:

 

Będziemy potrzebować skakanek lub włóczki, z której zrobimy okręgi oraz ilustracje instrumentów np. 8 kołatek, 6 grzechotek, 7 dzwonków, 9 trójkątów, 5 bębenków, 4 tamburyny.

 

 • „Liczenie instrumentów”- każde dziecko nazywa instrumenty znajdujące się w pętlach. Liczy je. Umieszcza obok nich kartonik z kropkami ( 5 latki) lub kartonik z cyfrą ( 6-latki). Kolejną propozycją zabaw jest porównywanie dwóch pętli i określanie gdzie jest więcej/ mniej instrumentów. Poproś dziecko o wskazanie pętli, gdzie jest najwięcej instrumentów i najmniej. Dzieci 6 letnie układają odpowiedni znaki między liczbami, przy pętlach, odczytują zapisy np. 8>6, 6<7 itd.

 • „Uważnie słuchamy”- dziecko uważnie porusza się po pokoju z zamkniętymi oczami. Kiedy usłyszy umówiony wcześniej z rodzicem dźwięk siada na podłodze w siadzie skrzyżnym. Na hasło „idziemy” rusza dalej do zabawy.

 • „Instrumenty muzyczne”- zapraszam do obejrzenia filmu edukacyjnego dla dzieci na temat instrumentów. Proszę zwrócić uwagę na podział instrumentów na perkusyjne/dęte/strunowe.

 • „Akordeon”- rozwijanie umiejętności techniczno-plastycznych podczas wykonywania papierowej pracy plastycznej.

 

Do wykonania zadania potrzebujesz 1 kartki ksero złożonej w harmonijkę, 1 kartkę do narysowania przycisków, jedną kartkę do narysowania biało-czarnych klawiszy , klej kredki/ flamastry.

Poniżej wstawiam link poglądowy, który może być pomocny w wykonaniu zadaniu ( dokładna instrukcja wykonania akordeonu zaczyna się od strony 5)

 

file:///C:/Users/Lenovo/Downloads/DZIS%20Z%20MUZYKA%20SIE%20BAWIMY.pdf

 

smileyZ ciekawością czekamy na zdjęcia Waszych pięknych instrumentówsmiley

 

 

Zabawy i ćwiczenia w ramach Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej.


 

 • Rozwijanie orientacji przestrzennej:

  -dotykanie poszczególnych części swojego ciała – rąk, nóg, głowy, brzucha, twarzy

  - pokazywanie poszczególnych części ciała w połączeniu z rozumieniem określeń: góra – dół, przód – tył, bok,
  zabawom towarzyszą nieustannie odkrycia:
  "Pokaż co masz na górze? Na górze mam głowę.
  Pokaż co masz z przodu? O, masz brzuch! Oprzyj ręce na brzuchu.
  O! Na dole masz stopy – podskocz.
  Zobacz, oparłam się o ścianę. Z tyłu mam plecy. A Ty? Oprzyj się o ścianę. O, Ty też oparłeś/łaś się tyłem - plecami, brawo!
  Mamy dwa boki. To jeden, a to drugi (prezentacja każdej ze stron od czubka głowy aż po stopę). Teraz Ty pokaż swój bok. Brawo! A teraz drugi.
  Zobacz. Z boku głowy mam ucho. Mam też drugi bok i drugie ucho. Mam dwoje uszu po dwóch bokach głowy. A Ty? Co masz z boku?

   

 • Rozwijanie mowy i logicznego myślenia:

  - Szukanie skarbu z mapą
  Przygotowujemy mapę mieszkania, pokoju (można zrobić to wcześniej z dzieckiem) i zaznaczamy na niej miejsce ukrycia jakiegoś skarbu. Dziecko posługując się nią musi go odnaleźć.

- Zagadki - o czym myślę
Opowiadamy dziecku o czymś nie podając definicji i prosimy, by zgadło, o czym mowa. Przykładowo mówimy "myślę o zwierzęciu, które ma cztery łapy, lubi obgryzać kości i głośno szczeka" albo "myślę o czymś, co jest zrobione z drewna, może być w różnych kolorach i jest potrzebne do rysowania.

 

heart Pozdrawiamy serdecznie życząc miłego dnia heart

 

09

LUT

2022

213

razy

czytano

Wrobelki

Zdjęcie
Logo serwisu.

Dane przedszkola

 

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Marszałkowska 28
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

p2zawiercie@zawiercie.eu
32 67 226 10

Logo serwisu.
Zdjęcie: .

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia