Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

p2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 226 10

Zdjęcie

Odkryj z nami świat przedszkolaka

Grupy

Kotki

Jestem Polakiem-Europejczykiem

Jestem Polakiem-Europejczykiem

W dniu 08.04. 2022 r. w grupie Kotków odbyło się zajęcie koleżeńskie prowadzone przez p. Magdalenę Kasznię. W zajęciu uczestniczyła Dyrektor Przedszkola p. Danuta Cuber  oraz nauczycielki: p. Karolina, p. Bożena i p. Elżbieta.

Temat zajęć : " Jestem Polakiem- Europejczykiem"- poszerzanie  i utrwalanie wiedzy o Polsce  i Europie z wykorzystaniem odpowiednich ćwiczeń  i zabaw. Celem zajęć było wyrabianie u dzieci przynależności  narodowej, zapoznanie z symbolami UE oraz rozbudzanie zainteresowań życiem, kulturą ludzi  w niektórych krajach Europy.

Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której dowiedziały się   co to jest Europa, Unia Europejska. Przedszkolaki poznały symbole narodowe UE: hymn, flagę, walutę, maskotkę UE Syriusza,poznały także datę- kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Europy. Nauczyciel przygotował dla dzieci banknoty i monety EURO, dzieki czemu Kotki mogły na żywo zobaczyć, jak wygląda obwiązująca w UE waluta. Ponadto dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, układały puzzle z flagami poszczególnych krajów, przyporządkowywały odpowiednie obrazki do krajów, uczestniczyły w zabawie " Podróż do krajów Unii Europejskiej". Podczas tej zabawy Kotki utrwaliły poznane dotychczas informacje  oraz dowiedziały się wielu ciekawostek  o takich krajach jak" Francja, Włochy, Grecja  i Polska. Podsumowaniem zajęć był Quiz wiedzy o UE, z którym Kotki poradziły sobie doskonale. smileyNa zakończenie dzieci malowały farbami swoją dłoń w barwach naszego kraju a następnie odbijały ją na granatowym brystolu.

Dzieci podczas zajęcć były aktywne, skupione na swoich zadaniach i wykazały się dużą wiedzą.

BRAWO KOTKI

heartheartheart
 

09

KWI

2022

95

razy

czytano

p2zawiercie.pl

Zdjęcie
Logo serwisu.

Dane przedszkola

 

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Marszałkowska 28
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

p2zawiercie@zawiercie.eu
32 67 226 10

Logo serwisu.
Zdjęcie: .

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia