Pierwsze oznaki wiosny

Strona główna » Grupy » Pszczółki » Pierwsze oznaki wiosny

wielkość tekstu: A | A | A

Nawiązując do wczorajszego tematu zachecam do utrwalania i poszerzania wiedzy. Wiem, że w obecnych warunkach bedzie to zadanie utrudnione, gdyż nie wybierzemy się na spacer, by dokladnie przyjrzeć się zachodzącym zjawiskom, ale przecież posiadamy rożnego rodzaju książeczki, albumy, czy nawet w internecie możemy wyszukać ciekawe ilustracje.

Wykorzystajmy także widok za oknem, by:

1. Poszukać pierwszych oznak wiosny: topniejącego śniegu, pierwszych pączków na drzewach, pierwszych źdźbeł nowej trawy, zapachów wiosennej przyrody, zwierząt, w tym owadów.

2. Wykorzystać widok za oknem do edukacji matematycznej: które drzewo jest najwyższe, które ma najgrubszy pień, które ma najwięcej konarów, ile drzew lub krzewów znajduje się na lewo od ciebie, ile na prawo, policz kamyki na ścieżce, pierwsze pączki itd.

3. Porozmawiać – „Po czym poznajemy wiosnę?”, „Jak szybko zachodzą te wszystkie zmiany?”, „Dlaczego wiosna jest po zimie, a po wiośnie następuje lato?”. Filozofowanie z dziećmi: po co są pory roku i wszystkie te zmiany?

4. Zajęcia plastyczno-techniczne: przygotowywanie sukni pani Wiosny – tworzenie przestrzennych kwiatów (wykorzystanie techniki origami), które następnie zostaną przez dzieci zakomponowane i przyklejone na sukni narysowanej przez siebie, bądź przez rodzica.

(kwiaty  możemy także wyciąć, dzięki czemu poćwiczymy trzymanie nożyczek, a także udoskonalimy technikę wycinania)

5. Zakładanie własnych hodowli roślin: rzeżuchy, prowadzenie obserwacji, dbanie o hodowlę, prowadzenie minidzienniczka, gdzie dziecko rysuje, czy nawodniło hodowlę, czy są jakieś zmiany.

(możemy dziecku stworzyć taki dzienniczek z kolejnymi dniami tygodnia i za pomocą rysunku będzie zapisywało zachodzace procesy)

 

Poniżej przesyłam link do filmu pt. "Przyjście wiosny"

https://www.youtube.com/watch?v=IK7I3VNDCBk

 

Proponuję także rozwiązanie wiosennego quizu

 

http://portal.scholaris.pl/resources/run/id/112661

Miłej zabawy =)

 

czytano: 83 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2020-03-25 08:57:47

Ciekawostki

  • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
  • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
  • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

  • img_20200918_1150461769
  • img_20200918_1121401769
  • img_20200918_1121271769
  • img_20200918_1119531769
  • img_20200918_1056511769
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna