Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

p2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 226 10

Zdjęcie

Odkryj z nami świat przedszkolaka

Aktualności

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

         23 kwietnia obchodzony jest na świecie DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Upamiętnia datę urodzenia i śmierci Williama Shakespeare. William Shakespeare żył na przełomie XVI / XVII wieku i jest uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej.

         Dzieci z Przedszkola  Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu uczestniczyły w obchodach tego wspaniałego święta. Nauczycielki prowadzące zajęcia z przygotowania dzieci do posługiwania się językiem angielskim pani Magdalena Kasznia oraz pani Agnieszka Orman pod nadzorem dyrektora placówki pani Danuty Cuber zorganizowały tą uroczystość.

         Dzieci miały możliwość jeszcze lepszego zapoznania się z kulturą   i tradycją anglosaską. Podczas zajęć  przedszkolaki odszukały na mapie Wielką Brytanię, wybrały się na wycieczkę po Londynie, podczas której obejrzały słynny Big Ben czy zamek Buckingham , a także poznały zwyczaje żywieniowe anglików oraz słynne " five o"clock", czyli picie herbaty o godzinie 17. Uroczystość miała na celu pogłębianie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych.

         Obchody tego dnia bezpośrednio łączą się ze świętem KSIĄŻKI, które również przypada na 23 kwietnia. Nauczycielki zapoznały dzieci z książką Erica Carlea pt. „ The very hungry caterpillar”.

         Ta angielska książeczka dla dzieci bardzo spodobała się naszym przedszkolakom.smileyStarsze przedszkolaki wykonywały swoją książeczkę obrazkową o bardzo głodnej gąsiennicy oraz wraz z młodszymi dziećmi poznawały barwy narodowe Wielkiej Brytanii kolorującej jej flagę. Jesteśmy przekonane, że to święto na stałe zagości w naszym corocznym kalendarzu.

                                          Historia flagi Wielkiej Brytanii | Kafeteria.pl

23

KWI

2021

346

razy

czytano

276/819

p2zawiercie.pl

Zdjęcie
Logo serwisu.

Dane przedszkola

 

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Marszałkowska 28
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

p2zawiercie@zawiercie.eu
32 67 226 10

Logo serwisu.
Zdjęcie: .

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia