Każda parafia ma swojego patrona

Strona główna » Grupy » Pszczółki » Każda parafia ma swojego patrona

wielkość tekstu: A | A | A

Dziś, zapraszam Państwa do wprowadzenia swoich pociech w świat wspólnoty parafialnej, która ma swojego patrona.

MIŁE PSZCZÓŁKI

Wiemy już, że w dzień święty idziemy na spotkanie z Panem Bogiem do kościoła. Pamiętasz co znajduje się w kościele? Zapraszam do wspólnej z rodzicami zabawy.

https://wordwall.net/resource/2153537/religia/przedmioty-w-ko%c5%9bciele

Oprócz tych przedmiotów to w kościele jest jeszcze wiele obrazów i figur przedstawiających różnych świętych. Pamiętasz ostatnio wspominaliśmy Św. Jana Pawła II. Wraz z rodzicami spróbujcie odgadnąć co to za święty.

https://learningapps.org/view1753549

Wiesz, że święty jest patronem.

Patronem jest osoba święta lub błogosławiona, która będąc już w niebie opiekuje się żyjącą na ziemi osobą noszącą takie samo imię lub grupą osób np. parafią, miastem, krajem… np. Św. Stanisław Kostka opiekuje się wszystkimi Stasiami; dziećmi i młodzieżą oraz parafianami (ludzie, którzy tworzą rodzinę Bożą) pod wezwaniem Świętego Stanisława Kostki.

Każdy kościół-parafia ma swojego patrona. Teraz proszę otwórz książeczkę na stronie 107 i pomóż wspólnotom parafialnym odnaleźć swojego patrona.

Niedaleko naszego przedszkola w parku jest kościół – parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym kościele w głównym ołtarzu znajdują się figury patronów Św. Piotra i Św. Pawła (zazwyczaj obrazy i figury patronów znajdują się w głównym ołtarzu). Proboszczem tej parafii jestKs. Prał. Jan Niziołek. Informacje o parafii można znaleźć na stronie:

http://bazylika-zawiercie.pl/strefa-dzieci/  + Facebook

W każdą niedzielę o 12 jest odprawiana tu Msza Święta z udziałem dzieci na którą serdecznie zapraszam. A może należysz do tej parafii?

Życzę miłego dnia

czytano: 31 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2020-05-25 07:44:09

Ciekawostki

  • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
  • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
  • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

  • IMG-8835
  • IMG-8839
  • IMG-8838
  • IMG-8836
  • IMG-8834
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna