Bazie kotki

Strona główna » Grupy » Kotki » Bazie kotki

wielkość tekstu: A | A | A

Dzień dobry Koteczki. Witamy w środę.smiley

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od zabawy rytmicznej " Taniec”- naśladuj taniec pokazany na nagraniu https://youtu.be/SnA9-XotlAw

 • Zabawy z wykorzystaniem tekstu.

Krokus, sasanka, kępka przebiśniegów. Zakwitły, chociaż jest jeszcze trochę śniegu.

Dzieci wypowiadają tekst z różną dynamiką (głośno, cicho) i w różnym tempie (wolno, szybko).

 • Bazie kotki – ćwiczenia w liczeniu.

Rodzic umieszcza w dwóch wazonach gałązki z baziami wierzbowymi: w jednym wazonie – trzy, a w drugim – cztery.

Dzieci liczą gałązki w jednym wazonie. Umieszczają przy nim kartonik z odpowiednią liczbą krążków. Potem liczą gałązki w drugim wazonie i też umieszczają przy nim kartonik z odpo­wiednią liczbą krążków. Porównują liczbę gałązek w wazonach; określają, gdzie jest więcej gałązek, a gdzie mniej, o ile więcej (o ile mniej).

Rodzic dokłada do każdego wazonu po jednej gałązce z baziami. Dzieci liczą gałązki w tym wazonie, gdzie były trzy gałązki, i zmieniają kartonik z krążkami, dając teraz nowy, z czterema krążkami.

Rodzic pyta:

Ile gałązek z baziami było w tym wazonie?

Ile dołożyliśmy?

Pokażcie mi cztery palce. Dołóżcie jeden palec. Policzmy wspólnie: jeden, dwa, trzy, cztery, pięć. A teraz policzcie sami.

Dzieci liczą gałązki z baziami w drugim wazonie i zamieniają kartonik z krążkami, dając teraz nowy, z pięcioma krążkami.

 • Zabawa ruchowa Liczymy do pięciu.

Dzieci biegają po pokoju przy dźwiękach muzyki. Podczas przerwy , zbierają z podłogi 5 gałązek „bazich kotków”. Rodzic sprawdza, czy dziecko prawidłowo wykonało ćwiczenie.

Na zakończenie zachęcam do wykonania pracy plastycznej- przygotujcie watę lub białą bibułę

„ Bazie wierzbowe”- wyklejanie rysunku przygotowanym materiałem( wata/ bibuła ) (karta pracy poniżej)

Powodzenia KOTECZKI!

Zapraszam do zapoznania się z przykładami ćwiczeń i zabaw w ramach rozwijania uzdolnień teatralnych:

 • „Jestem aktorem”- przeprowadzenie dialogu z użyciem np. pacynek, zabawek . Możecie odgrywać role wymyślone lub ze znanych dziecku bajek, wierszy.
 • Moje ciało-aktorem”- ruch sceniczny: wykorzystanie niewerbalnych środków wyrazu – ruchy ciała, rąk, mimika, spojrzenie, uśmiech .Dziecko odgrywa scenkę zaproponowaną przez rodzica, który zwraca szczególną uwagę na niewerbalne środki wyrazu. Rodzic mówi np. odegraj scenkę płaczącego dziecka/ jesteś kotkiem ze zranioną łapką/ jesteś zdenerowaną mamą/tatą- pamiętaj, że wszystkie emocje towarzyszą nam na co dzień i te dobre i te złe- dziecko też musi je rozróżniać i prawidłowo odgrywać.

Zabawy i ćwiczenia w ramach Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej.

Przykłady ćwiczeń w rozwijaniu percepcji wzrokowej „ Co zginęło?”- połóż przed dzieckiem 3-5 przedmiotów. Kiedy dziecko nie patrzy schowaj jeden z tych przedmiotów i zapytaj „Co zginęło?”.

„Ciepło- zimno”- zabawa polegająca na odszukaniu schowanego przedmiotu. Pomocą są jedynie słowa ciepło- kiedy dziecko jest blisko ukrytego przedmiotu i zimno- kiedy daleko.

Przykłady ćwiczeń rozwijających sprawność manualną i grafomotoryczną:

 • Zabawy w rzucaniu do celu piłek różnej wielkości, obręczy, woreczków.
 • Stukanie czubkami palców naśladując grę na pianinie, padanie deszczu.
 • Cięcie papieru wzdłuż linii prostej narysowanej grubym pisakiem.

 MIŁEGO DNIA!!!

czytano: 139 razy

autor: p2zawiercie.pl

data dodania: 2021-04-06 21:37:00

Ciekawostki

 • „To moje przedszkole – tu się bawię, uczę, rozwijam” Zapewnienie warunków bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu i poza nim oraz serdeczne, podmiotowe podejście do wychowanka, wynikiem czego jest pozyskiwanie sympatii i zaufania. Wzbogacanie bazy materialnej i podnoszenie estetyki ...dalej 
 • „Każdy z nas jest inny” Akceptacja samego siebie, bazowanie na indywidualnych predyspozycjach, rozwijanie uzdolnień, pomoc w pokonywaniu trudności, radzenie sobie z nimi. Całościowa, wnikliwa obserwacja dziecka z nastawieniem na uzyskanie określonych efektów rozwojowych dziecka.dalej 
 • „Ty zawsze masz dla mnie czas, rozumiesz moje potrzeby” Świadoma, pełna zaangażowania praca nauczycieli poprzez odpowiedni dobór zabaw, by autentycznie odpowiadały potrzebom dzieci i zaspakajały ich ciekawość świata. Samokształcenie nauczycieli, doskonalenie zawodowe, wykorzystywanie ...dalej 
Wycieczka do parku
Wycieczka na skrzyżowanie
Ratownicy GOPR
Dzień dziecka

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
ul. Marszałkowska 28, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 226 10
e-mail: p2zawiercie@zawiercie.eu

 • 262571565_794210011351284_7583519001786092924_n_1
 • dyplomszkolapamieta
 • szkoladohymnudyplom
 • 20211118_104404
 • 20211118_103511
Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka Zawiercie
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna