Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

p2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 226 10

Zdjęcie

Odkryj z nami świat przedszkolaka

Grupy

Wróbelki

"Dzieci uczą rodziców"- lekcja III

"Dzieci uczą rodziców"- lekcja III

11 listopada obchodzimy uroczystość odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu Polska - po długich latach niewoli, znowu stała się wolna. Polacy, którzy żyli w tym czasie przetrwali i zwyciężyli. Dzięki nim możemy dzisiaj żyć w wolnym kraju.

Zgodnie z art. 1 ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych: orzeł biały, biało-czerwone barwy i „Mazurek Dąbrowskiego” są symbolami Rzeczypospolitej Polskiej. Symbole Rzeczypospolitej Polskiej pozostają pod szczególną ochroną prawa, przewidzianą w odrębnych przepisach, a otaczanie tych symboli czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszystkich organów państwowych, instytucji i organizacji.

Patriotyzm to duma z tego, kim jesteś. To miłość i przywiązanie do własnego kraju. Patriotami byli żołnierze i zwykli Polacy, którzy walczyli o wolność Polski. Dzisiaj nie walczymy już o niepodległość, ale możemy podkreślać swój patriotyzm uczestnicząc w ważnych wydarzeniach dla Ojczyzny, poprzez zawieszanie flagi biało-czerwonej, czy śpiewanie hymnu narodowego.

Dzieci z grupy IV "Wróbelki" uczestniczyły dziś już w III lekcji z cyklu "Dzieci uczą Rodziców". Mamy nadzieję, że poważne tematy przekazane w dostosowany sposób do dzieci w wieku przedszkolnym pozwoliły na lepsze zrozumienie tematu zbliżającego się święta narodowego. Ponad to nasze przedszkolaki wzięły udział w uroczystym odśpiewaniu hymnu. Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkola do hymnu 2021" zaprosiła wszystkie przedszkolaki o odśpiewania hymnu Polski "Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11:11. Zapraszam do obejrzenia galerii z tego dnia.

heartheartheart

10

LIS

2021

199

razy

czytano

p2zawiercie.pl

Zdjęcie
Logo serwisu.

Dane przedszkola

 

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Marszałkowska 28
woj. Śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

p2zawiercie@zawiercie.eu
32 67 226 10

Logo serwisu.
Zdjęcie: .

Przewiń stronę na samą górę.

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia